کد خبر: 805843 A

فرماندار سبزوار:

فرماندار ویژه سبزوار گفت: اجرای طرح ابتکاری استاندار خراسان رضوی موسوم به "مثلث توسعه اقتصادی" با احیای کانونهای اشتغال در این شهرستان مهاجرت معکوس به روستاها را رقم می زند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، احمد برادران روز دوشنبه در نشستی با مسئولان و کارآفرینان روستایی این شهرستان افزود: رویکرد طرح مثلث توسعه اقتصادی رونق تولید، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد است که توانمندسازی مناطق روستایی را در پی دارد.

وی ادامه داد: توسعه روستاها از اولویت‌های طرح مثلث توسعه اقتصادی است و طی نشست‌هایی با معین‌های اقتصادی گام‌های عملی برای اجرای آن برداشته شده است.

فرماندار به سکونت حدود ۲۰ درصد از جمعیت  ۳۰۶ هزار نفری این شهرستان در روستاها اشاره و بیان کرد: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی با توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، زمینه افزایش جمعیت مناطق روستایی را فراهم می کند.

وی گفت: برای پیشبرد و برداشتن گام‌های عملی تحقق طرح مثلث توسعه اقتصادی "ستاد توسعه" برای هر روستای شهرستان سبزوار با مشارکت جوامع محلی تشکیل شده است.

برادران افزود: بانک صنعت و معدن به عنوان "معین اقتصاد مقاومتی" شهرستان سبزوار در طرح مثلث توسعه اقتصادی تعیین و در این چارچوب ۲۱ سند همکاری با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال در حوزه های صنعت، کشاورزی و توسعه روستایی منعقد شده است.  

اشتغال اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی کشاورزی مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر