کد خبر: 805744 A

رئیس شورای شهر:

رئیس شورای اسلامی شهر بردسکن گفت: از مجموع بیش از 8 هزار واحد مسکونی در سطح شهر بردسکن بیش از 70 درصد آن غیر مقاوم هستند.

حاج علی صابری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در بردسکن گفت: با توجه به اینکه بردسکن روی خط زلزله قرار دارد مردم باید منازل مسکونی خود را براساس اصول نظام مهندسی بنا کنند.

وی اظهار داشت: متاسفانه مشکلات اقتصادی و پایین بودن در آمد مردم  باعث شده  اکثر افراد منازل مسکونی خود را به صورت غیر مجاز و بدون  رعایت کردن اصول نظام مهندسی احداث کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی مردم  اقشار کم درآمد توان پرداخت هزینه های نظام مهندسی و بیمه را ندارند و از آن طرف خطر پذیری زلزله جان مردم را تهدید می کند.

وی از شاکری فرماندار بردسکن خواست از طریق استانداری و مدیریت بحران برای اینکه مردم به سمت ساخت منازل مسکونی با اصول نظام مهندسی سوق داده شوند تسهیلات قرض الحسنه‌ با بازپرداخت طولانی به  خانواده‌هایی که شرایط اقتصادی خوبی ندارند اختصاص داده شود.

وی اظهارداشت: متاسفانه بیش از 70 درصد منازل مسکونی شهر بردسکن در برابر حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله و سیل مقاوم نیستند که در صورت قوع سیل و زمین لرزه خسارت جبران ناپذیری  متحمل خواهیم شد.

زلزله سیل شرایط اقتصادی شورای اسلامی شهر مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر