کد خبر: 805703 A

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خبرداد:

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از واگذاری یک واحد مسکونی دوخوابه به خانواده پنج قلوها در اراک خبرداد.

به گزارش ایلنا، زهرا امینی اظهار کرد: در راستای حمایت از خانواده دارای فرزند پنج قلو در شهرستان اراک طی هماهنگی و پیگیری‌های صورت گرفته و با همکاری مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه استان مرکزی در آینده نزدیک یک واحد مسکونی دوخوابه به این خانواده واگذار می‌شود.
 
وی گفت: خانواده این پنج قلو مشکل مسکن داشتند که به طور موقت با پرداخت  ۶۰ میلیون ریال ودیعه مسکن کمک لازم در این راستا صورت گرفته است و امروز طی هماهنگی با سازمان اوقاف و امورخیریه مشکل مسکن این خانواده نیز حل می شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود: در راستای حمایت از خانواده دارای فرزند پنج قلو در شهرستان اراک در روز تولد این فرزندان تیمی متشکل از کارشناسان اورژانس اجتماعی، مددکاران، روانشناسان و کارشناسان حوزه امور اجتماعی بهزیستی استان مرکزی به بیمارستان مراجعه و بعد از بازدید پرونده حمایتی تشکیل دادند.

وی اظهار داشت: دیدار از این خانواده به همراه مسئولان استانی با هدف جلب حمایت و تحویل شیرخشک، اهدای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کارت هدیه و تحویل ماهیانه ۴۸ قوطی شیرخشک که با توجه به شرایط فرزندان از اقداماتی است که تا بعداز یک سالگی فرزندان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه تا قبل از یک سالگی هر ماه تعدادی شیرخشک از مرکز بهداشت اراک نیز به خانواده تحویل شده است.

وی اظهار داشت: هر ۲ ماه یک بار مبلغ ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از سوی بنیاد علوی تا سن دوسالگی فرزندان پنج قلو پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: موسسه مهرآفرین نیز در سال ۹۷ حمایت‌هایی به طور نقدی و غیرنقدی از این خانواده داشته است.

وی اظهار داشت: پیشنهاد استفاده فرزند بزرگتر خانواده از امکانات مهدکودک یا پیش دبستانی به صورت رایگان، ثبت خانواده در سامانه ارمغان سازمان بهزیستی و برقراری مبلغ چهار میلیون ۱۶۰ هزار ریال کمک هزینه معیشت به طور ماهیانه از دی ماه سال ۹۷ از دیگر خدمات ارایه شده به این خانواده است.

خیرانی که مایل به کمک به خانواده پنج قلو ها هستند می‌توانند به شماره حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان مرکزی ۲۱۷۳۴۵۵۲۰۴۰۰۳ و شماره کارت حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان مرکزی به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۰۱۴۰۳ کمک های خود را واریز کنند.

استان مرکزی بهزیستی بیمارستان خانواده مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر