کد خبر: 805691 A

استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

استاندار کرمانشاه گفت: در صورت حل مشکلات مالی، عملیات اجرایی پالایشگاه ۱۵۰ هزار بشکه‌ای آناهیتا تا پایان سال آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، هوشنگ بازوند گفت: پالایشگاه آناهیتا سال ۸۵ به تصویب دولت رسید و از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه بود.
 
وی افزود : عملیات اجرایی این پروژه از سال ۸۷ آغاز شد و با وجودی که قرار بود طی چهار تا پنج سال در مدار بهره‌برداری قرار گیرد، اما تاکنون اقدام چندانی در آن صورت نگرفته است و در واقع این پروژه از سال ۹۰ تعطیل شده است.
 
استاندار کرمانشاه از اخذ مجوز‌های لازم برای این پروژه خبر داد و گفت: مجوز‌های لازم این پروژه در رابطه با بحث زیست محیطی در استان، شورای برنامه‌ریزی، پدافند غیرعامل و... درسال ۹۷ و نیمه نخست امسال اخذ شده است.
 
بازوند در توضیح بحث تعیین و تکلیف پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه، افزود: کل سهام این پروژه مربوط به وزارت کار و امور اجتماعی در قالب سهام شستا و بازنشستگی بوده که مقدار ۶۷ درصد این سهام به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شده است.
 
استاندار کرمانشاه سهام دار عمده پالایشگاه آناهیتا را قرارگاه خاتم و صندوق بازنشستگی وزارت نفت دانست و گفت: در صورت حل مشکلات مالی، عملیات اجرایی پالایشگاه ۱۵۰ هزار بشکه‌ای آناهیتا تا پایان سال آغاز می‌شود.
 
وی به دیگر مشکلات مالی سد راه این پروژه اشاره و گفت: هفته آینده با پیگیری ارجاع موضوع تسهیلات ارزی به صندوق توسعه ملی از طریق معاون اول رئیس جمهور، به دنبال رفع دیگر مشکلات مالی پروژه خواهیم بود.

دولت مشکلات مالی معاون اول رئیس جمهور وزارت نفت توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر