کد خبر: 805623 A

استاندار یزد:

استاندار یزد با تاکید بر رفع موانع تولید استان گفت: ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و طرح‌های اشتغال‌زایی باید با اولویت‌های استان ازجمله اشتغال نیروهای بومی تحصیل‌کرده هم‌خوانی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی طالبی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت:‌ ایجاد شغل برای نیروهای بومی و فارغ‌التحصیلان اولویت اصلی اشتغال‌زایی در استان یزد است.

وی ‌ادامه داد: باید حمایت‌های خود در بحث تسهیلات و سایر اتفاقاتی که می‌تواند برای واحدهای تولیدی و اقتصادی رخ دهد را به سمتی ببریم که باری از وضعیت اشتغال و بیکاری استان، بردارند.

طالبی با بیان اینکه این موضوع مهم‌ترین ‌نکته‌ای است که در بررسی‌ها و کارهای کارشناسی باید مورد توجه باشد، ‌افزود: فلسفه وجودی پرداخت این تسهیلات حفظ اشتغال یا ایجاد شغل جدید است.

وی خاطرنشان کرد: در حفظ اشتغال که بحث سرمایه در گردش را داریم، باید زمینه به صورتی باشد که این تسهیلات به واحدهایی پرداخت شود که اگر آنها را حمایت نکنیم موجب تعطیلی واحد و از دست رفتن اشتغال موجود می‌شود.

طالبی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت هم ایجاد اشتغال در این واحدها باید بتواند بار بیکاری در استان را برطرف کند، گفت: در ایجاد اشتغال اولویت‌هایی داریم که باید درنظر گرفته شود و برای تحقق آن تلاش کنیم‌.

استاندار یزد ادامه دا‌د: اشتغال نیروهای بومی و تحصیل‌کرده دو موضوع و اولویتی است که اگر مدنظرمان نباشد هیچ اتفاق خاصی قرار نیست در استان رخ دهد و همچنان نرخ بالای بیکاری را در استان خواهیم داشت و از دست رفتن منابعی که خیلی در شرایط فعلی توجیه ندارد را خواهیم دید.

وی افزود: این که گفته شود بیش از یک هزار اشتغال با تسهیلات مصوب این جلسه، ایجاد می‌شود رافع تکلیف ما نیست و ما باید بر روی این موضوع نظارت دقیق داشته باشیم.‌

طالبی در پایان سخنان خود خواستار شد: فرآیند و مکانیزمی طراحی شود تا لیست اشتغال های جدید ‌در استان از محل پرداخت تسهیلات در جلسات بعدی به دستگاه های متولی و برای اطلاع مردم در راستای شفافیت و پاسخگویی به انتظارات و توقعات جامعه آماده و ارائه شود.

اشتغال یزد تسهیلات تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر