کد خبر: 805619 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از اجرای طرح دوم نذرآب با عنوان "نذرآب 2" و اعزام کاروان سلامت با همکاری پزشکان و خیران داوطلب استان یزد از امروز به استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن حرازی زاده یزدی اظهار داشت: در راستای طرح ملی نذر آب 2 ؛ کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان یزد متشکل از 20 نفر که شامل 5 نفر پزشک متخصص (داخلی، عفونی، اطفال، زنان و زایمان، اعصاب و روان) و پزشک عمومی، روانشناس، پرستار، ماما و نیروهای داوطلب هلال احمر استان به استان هرمزگان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه پزشکان اعزامی به ارائه خدمات درمانی و ویزیت رایگان پزشکی در بخشی از استان هرمزگان می پردازند افزود: اجرای این طرح از امروز لغایت 14 شهریور98 در بخش رویدر شهرستان بندرخمیر هرمزگان خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: طرح نذر آب ۲ با مشارکت پزشکان داوطلب و خیرین به منظور ارائه خدمات بشر دوستانه، با هدف حمایت از زندگی و سلامت جامعه، برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و آموزشی به منطقه محروم و کم برخوردار اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه طرح نذر آب برای دومین بار و در نقاط کم‌آب کشور برگزار می‌شود، عنوان کرد: هدف از این طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی و سلامتی مردم این مناطق بوده که در این راستا هماهنگی‌هایی با مسئولان هرمزگان انجام گرفته است.

حرازی زاده بیان داشت : همچنین در این طرح 300 سبد کالا شامل اقلامی همچون (برنج، قند، شکر، حبوبات، ماکارانی، روغن، سویا و رب گوجه فرنگی و ... ) که ارزش هر سید به مبلغ دو میلیون ریال است در منطقه یاد شده توزیع خواهد شد.

 وی با بیان اینکه طرح اول نذرآب در شهرستان دلگان اجرایی شد افزود: در سال گذشته طرح «نذر آب 1» با هدف محرومیت زدایی و کمک به معیشت و سلامت مردم استان سیستان و بلوچستان با حضور 19 کاروان سلامت از سراسر کشور در 19 منطقه این استان و برنامه هایی مانند توزیع سبد غذایی بین نیازمندان و نصب مخازن آب شرب در مناطقی که دچار خشکسالی شده بودند اجرا شد.

هلال احمر یزد محرومیت زدایی نذرآب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر