کد خبر: 805390 A

استاندار هرمزگان عنوان کرد:

استاندار هرمزگان گفت: تنگه هرمز کانون تحولات و اخبار دنیاست و این شهر باید به سرعت در معرض توسعه همه جانبه و پایدار قرار بگیرد و توجه به همه اقشار خصوصا اهالی فرهنگ و هنر بیشتر باشد.

به گزارش ایلنا، فریدون همتی در آیین افتتاح پروژه‌های شهری بندرعباس، اظهار کرد: شهربندرعباس نیازمند توجه به تلاش و افکار خلاق و برنامه ریزی های فشرده ای دارد که سرعت بخشی به کار و پشتیبانی عامل مهم رسیدن به اقدامات مهم شهری است.

وی افزود: شهر بندرعباس به عنوان مرکز مهم استان و کشور است که جزو استان ساحلی و همچنین استانی که دارای ۱۴ جزیره و 1400 کیلومتر مرز ساحلی است، بشمار می رود.

همتی ادامه داد: استانی که زنان و‌ مردانی بزرگ در آن زندگی می‌کنند که امروز، امنیت دریای خلیج فارس به دست توانای آنان و فرزندان‌شان رقم می خورد.

استاندار هرمزگان ابراز کرد: شهرداری، آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش فرهنگ و هنر توجه ویژه ای داشته باشند. در بخش ورزش پروژه های متعددی در حال بهره برداری که نیازمند نگاه ویژه تری است.

وی تاکیدکرد: باید خدمات فرهنگی و ورزشی به گونه ای باشد که افراد برای استفاده از  آن نیاز  نباشد به محله دیگر بروند.

همتی اضافه کرد:مدیریت و اداره یک شهر و استان خیلی  دشوار است اما  زمانیکه زحماتمان به ثمر می رسد خستگی را از تن همه  بیرون می کند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: شهر بندرعباس  را به عنوان بزرگترین و مهم ترین بندر ایران روی توسعه و پیشرفت آن تمرکز کنیم که این درحال انجام شدن است.

وی ادامه داد: کار بزرگی برای نوسازی بافت فرسوده در شهر بندرعباس آغاز شده و در آینده نزدیک باید شاهد تحول در این بافت و همچنین فضای سبز شهر بندرعباس باشیم.

همتی با بیان اینکه دو اقدام مهم باید تا سال آینده انجام گیرد،اظهار کرد: تحول در نوسازی بافت فرسوده و فضای سبز شهری  بندرعباس از اقداماتی است که باید به سرعت تا سال آینده انجام شود.سال آینده ،سال تکمیل پروژه های فرهنگی و ورزشی ،توسعه فضای سبز شهری و ساحل است.

 استاندار هرمزگان گفت: احداث بلوار ساحلی شرق شهر بندرعباس، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این شهر محسوب می شود که زیباترین و پرجاذبه ترین بلوار ساحلی در کشور خواهد بود و کارهای ویژه ای در حوزه گردشگری و تفریحی در آن انجام می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: ساخت زیردریایی در بندرعباس توسط واحدهای صنایع درویشی،تعمیر بزرگترین کشتی ایران با کمترین هزینه و هم چنین احداث  پالایشگاه خلیج  فارس از نمونه های دستاورد موفق این استان است.

ایران تنگه هرمز فرهنگ و هنر گردشگری هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر