کد خبر: 805251 A

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

شهردار بندرعباس گفت: بندرعباس به عنوان شهر خلاق در حوزه فرهنگ و هنر به یونسکو معرفی شده است.

به گزارش ایلنا، عباس امینی‌زاده در آیین بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی و هنری دریا با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، اظهار کرد: در این ایام شاهد افتتاح پروژه‌های متعدد برای خدمت به مردم هستیم و امشب شاهد افتتاح چندین پروژه فرهنگی، هنری و خدماتی توسط شهرداری هستیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از ۳۵ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد ریال در این ایام توسط شهرداری بندرعباس، خاطرنشان کرد: جهت‌گیری ما طی این سال‌ها بر اساس فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تاکید بر تقویت بستر و زیرساخت های این حوزه است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: اگر بخواهیم شاهد توسعه صحیح باشیم، باید به دنبال توسعه پایدار باشیم که ابعاد مختلفی برای این بخش مدنظر بوده و پرداختن به توسعه فرهنگی و اجتماعی جزو مولفه های اثر گذار است.

امینی زاده با تاکید براینکه اگر توسعه فرهنگی انجام نشود، حرکت صحیح نخواهد بود، ادامه داد: برنامه‌ای برای توسعه این زیرساخت ها طراحی شده تا بتوان بستر فعالیت‌های قوی و بهتر را ایجاد کرد.

bd69844e-1066-41ec-a157-690454deb3db

این مقام مسئول اضافه کرد: استفاده از فرهنگسراها در راستای افزایش فعالیت‌های هنری به عنوان اهرم توسعه برای رونق بخشی به شهر و یکی از بحث‌های رونق بخشی به اشتغال خورد در شهرهای خلاق است.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: بندرعباس به عنوان شهر خلاق در زمینه فرهنگ و هنرهای بومی و محلی به یونسکو معرفی شده و امیدواریم به شبکه شهرهای خلاق دنیا بپیوندد.

امینی زاده در ادامه سخنانش با اشاره به بهره برداری از مجموعه فرهنگی و هنری دریا، تصریح کرد: این پروژه نیز قطره ای از دریای خدمت شهرداری برای رفاه شهروندان و پاسخ به نیاز هنرمندان ست.

توسعه پایدار دولت فرهنگ و هنر فرهنگی هنری یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر