کد خبر: 804727 A

در مسکو صورت گرفت؛

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام با حضور در سفارت ایران در روسیه با سفیر ایران در این کشور دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش ایلنا، نادر ثناگومطلق که به منظور شرکت در چند جلسه مشترک با نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی روسیه در زمینه های فرودگاهی و بررسی مقدمات سرمایه گذاری مشترک در بخش تولید و به دعوت رسمی رئیس فرودگاه ژوکوفسکی به مسکو سفر کرده است در دومین روز حضور خود در روسیه با سفیر ایران دیدار و گفت و گو کرد. 

در این دیدار مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام از ظرفیت ها و بستر های موجود در منطقه پیام و همچنین آمادگی برای حضور طرف های روسی برای سرمایه گذاری سخن گفت و افزود: حضور ما در کشور روسیه با توجه به ابراز تمایل شرکت های سرمایه گذاری ، تجار و سازمانهای مرتبط در حوزه دریای خزر بر انجام فعالیت‌های مشترک با پیام بوده که امیدواریم با برگزاری جلسات مقدماتی زمینه حضور و فعالیت در قالب تفاهم‌نامه های مشترک صورت گیرد. 

وی با اشاره به ظرفیت ها و بازارهای موجود نزدیک منطقه ویژه اقتصادی پیام ادامه داد: با توجه به این مهم و در صورت ایجاد تسهیلات لازم برای حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق ویژه اقتصادی قطعا شاهد افزایش سرمایه گذاری خواهیم بود .

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام بازارهای موجود در دو‌ کشور را فرصت خوبی برای فعالیت و سرمایه گذاری دانست و اظهار امیدواری کرد: با توجه به جلسات برگزار شده شاهد انعقاد تفاهم‌نامه مشترک و دو جانبه با شرکت های دولتی و خصوصی طرف روسی برای توسعه زیرساخت های خطوط هوایی و همچنین تولید برخی محصولات  از جمله ماشین آلات باشیم .

وی در پایان این نشست صمیمی از سفیر ایران در روسیه خواست تا نسبت به معرفی امکان‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی پیام به طرف های روسی فرصت حضور و فعالیت سرمایه گذاران را فراهم کند.

 

نادر ثناگو مطلق مدیرعامل فرودگاه پیام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر