کد خبر: 804521 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سه هزار میلیارد ریال محصولات چاپی و صنایع بسته بندی امسال از خراسان رضوی به کشورهای منطقه صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، جعفر مروارید در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ در مشهد گفت : صنعت چاپ میراث اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی و مشهد و از نمونه هایی است که در آن تلاقی فرهنگ و اقتصاد را می توان در فضای مشهد و تاریخ کهن آن مشاهده کرد.

مروارید افزود : هم اینک ۳۵۵ واحد چاپخانه با اشتغالزایی برای سه هزار و ۵۰۰ نفر در صنعت چاپ خراسان رضوی فعال هستند و این واحدها طی یک سال گذشته شرایط درخشانی را برای صنعت چاپ و چشم انداز امیدبخشی را برای آن در آینده ترسیم کرده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد که قوانین دست و پاگیر مالیاتی و بانکی در حوزه تولید و صادرات آسان شود و تفویض اختیارهای لازم به مسئولان استان خراسان رضوی از سوی دولت انجام گیرد تا فضا برای توسعه صادرات محصولات چاپی و محصولات بسته بندی فراهم شود.

مروارید با اشاره به توفیقات نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ و بسته بندی سال گذشته در خراسان رضوی و حضور پررنگ صنعتگران در آن افزود: امسال در نظر است نمایشگاه صنعت چاپ با حضور نمایندگان سازمان فرهنگی – اقتصادی اکو و مبتنی بر فناوری های جدید صنعت چاپ در مشهد برگزار شود.

رئیس اتحادیه صنف چاپخانه داران خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: فعالان صنعت چاپ همچنان در گشایش اعتبار در بانک برای تامین مواد اولیه خود دچار مشکل هستند به نحوی که هم اینک برای واردات ۶۰ تن مرکب و هزار و ۲۰۰ تن مقوا شرایط دشوار بانک مرکزی و عدم همکاری بانک ترکیه مانع از رسیدن مواد اولیه به دست صنعتگران شده است.

علی مغانی افزود: مسئولان در استان همکاری لازم را برای رفع مشکلات صنعتگران حوزه چاپ ندارند و هر یک برای خود فعالیت کرده و انسجامی برای برطرف کردن مشکلات صنعت در بین آنان نیست به طوری که خود من  ۷۰ روز برای ثبت سفارش واردات یک قلم کالا در سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی معطل ماندم.

وی اضافه کرد: دو مسئول ارشد دو تشکل مهم بخش خصوصی مشهد شامل اتاق بازرگانی و اتاق اصناف مسئولیت هایی در اتاق بازرگانی و اتاق اصناف ایران دارند که دیگر فرصتی برای رسیدگی به مسائل فعالان اقتصادی استان و شهر خودشان ندارند.

خراسان رضوی صنعت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورهای منطقه مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر