کد خبر: 804283 A

دومین همایش مجمع خیرین سلامت شهرستان قوچان با حضور مسئولین شهرستانی، تعدادی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و خیرین استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، محمدحسین بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این همایش گفت:هیچ جای دنیا نیست که دو بخش از حکومت یعنی آموزش و پرورش و سلامت، بدون مساعدت سایر سازمان ها و مردم بتوانند بار مسئولیت شان را بعهده بگیرند و در غیر این صورت قطع به یقین با مشکل رو به رو خواهند شد. 

وی در خصوص بحث حمایت خیرین از بخش سلامت، افزود: خوشبختانه در ایران با توجه به اعتقاد مذهبی مسلمانان و شیعیان به باقیات الصالحات دارند مسئله حمایت خیرین از این سازمان جاری و ساری است و مساعدت اگر فرمانداران، ائمه و خیرین نبود بخش سلامت وضعیت خوبی نداشت. 

بحرینی بابیان این مطلب که احداث بنای یک مرکز بهداشتی و درمانی  تنهانقطه آغاز است و بالافاصله بعد از تکمیل ساختمان، نیازمند تجهیزات است، خاطر نشان کرد‌:در شرایط موجود تجهیز یک مرکز بهداشت و درمانی کار دشواری است و منحای بعد مادی، همت بالایی می‌خواهد که بخش نیروی انسانی را شامل می شود.

وی نیروی انسانی را شامل نیروی متخصص و غیر متخصص دانست و گفت:   این مورد را نمی توان با پول تامین کرد و ما در خیلی از شهرستان ها نظیر کلات ، باخزر، درگز به لحاظ پزشک متخصص کمبود داریم. 

این مقام علمی همچنین ادامه داد: ما در مشهد حدود 400 هزار نفر اتباع بیگانه و یک میلیون و 300 هزار نفر حاشیه نشین داریم که تمام مسئولیت سلامت و هزینه های این بخش بعهده ماست و هیچ کمکی در این بابت نمی شود. 

در ادامه پروژه های هفته دولت نیز بخش شیمی درمانی بیمارستان موسی بن جعفر که قسمتی از پروژه ی تشخیص و غربالگری سرطان است، با مبلغی بالغ بر 2 میلیارد تومان به همت دولت و خیرین افتتاح گردید که دارای 6 تخت و با تجهیزات لازم می باشد که آماده ارائه خدمات به بیماران است. 

آزمایشگاه شبکه بهداشت نیز در آخرین روز از پروژه های هفته دولت با همت خیرین شهرستانی و استانی افتتاح گردید.

پول دانشگاه علوم پزشکی سرطان سلامت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر