کد خبر: 804231 A

استاندار هرمزگان مطرح کرد:

استاندار هرمزگان گفت: با وجود نامساعد بودن شرایط اقتصادی و همراهی مردم و مسئولان پروژه های دولتی همانند موجی عظیم در حرکت هستند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، استاندار هرمزگان در آیین افتتاح دبستان شش کلاسه برکت در بندرپل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهیدان رجایی و باهنر گفت: امروز کشور ایران در حوزه نظامی و دفاعی و بازدارندگی جز  یکی از قدرت‌های مطرح دنیا است.

وی افزود: مقاومت و ایستادگی مردم، پدیده ای بی‌نظیر است که بوجود آورنده بسیاری از اتفاق‌ها بود. آمریکایی‌ها براین عقیده بودند که با تحریم و ورود به اقتصاد ایران می‌توانند اقتصاد ایران را به خطر بیاندازند در صورتیکه به لطف الهی و همگام و همراهی مردم و مسئولان کشور در مقابل حجم گسترده ای از تحریم ها با تدبیر و عقلانیت و دیدگاهی مناسب ایستادگی کردیم و امروز به نقطه مشترک و متعادلی رسیدیم.

همتی تصریح کرد: تصور آنان براین است که باور ندارند کشور ایران در این تحریم‌ها بتواند پروژه هایی مانند پالایشگاه ستاره خلیج فارس، مدرسه ،جاده ،کارخانه و ... را افتتاح و به بهره برداری برساند، اما به همت والای فرزندان این کشور، دولت و رئیس جمهور و هدایت و جهت گیری مقام معظم رهبری به جوانان و همچنین انسجام و وحدت ملی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بزرگترین پالایشگاه میعانات نفتی جهان است و امروزه نه تنها در بنزین بلکه در بسیاری از اقلام ها مانند سلاح های نظامی، هواپیماها و موشک و ... به خودکفایی رسیده ایم.

وی ادامه داد: امروز با همراهی مردم بعنوان یکی از قدرت های مطرح دنیا  هستیم . نه قدرتی که در جهت منفی است بلکه قدرتی که در جهت حمایت از مسلمان ها و انسان هاست. باید با همدلی و همفکری یکدیگر امنیت خلیج فارس را تامین کنیم تا بیگانگان نتوانند به آن دست درازی کنند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: در این هفته ۶۲۰ پروژه در استان افتتاح می کنیم، در این شهر به نمایندگی از 10 پروژه آموزشی، این مدرسه را افتتاح کردیم.

وی ابراز کرد: پروژه ها همانند موجی عظیمی در حرکت هستند و ما همچنان به ادامه روند ساخت و افتتاح پروژه های عمرانی، آموزشی و فرهنگی (جاده،کارخانه ،مدرسه ،بیمارستان و... ) حتی زیردریایی که یکی از عظمت‌های بزرگ است ،می پردازیم و همه اینها نشانه ایستادگی و مقاومت، سیاست صحیحی است که در کشور حاکم است و همه نیز آن را دنبال می کنند.

استاندار هرمزگان یادآور شد: موضوع ورزش، ساخت مدرسه ای برای دختران بندرپهل، احداث پارک و اسکله و همچنین مسیر ورودی گردشگران به جزیره قشم و اشتغال جوانان این شهر را پیگیری و عملی خواهم کرد.

گفتنی است،32 پروژه در این شهر با اعتبار 23 میلیارد تومان  در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

بلوار خلیج فارس، ،ساختمان اداری جمعیت هلال احمر، عملیات احداث پلاتو و نگارخانه و دبستان شش کلاسه برکت بندرپل  از پروژه هایی بود که به دست استاندار هرمزگان افتتاح شد.

خلیج فارس دولت شرایط اقتصادی امنیت هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر