کد خبر: 804128 A

به مناسبت هفته دولت؛

بهره برداری از سه طرح کسب و کار زنان روستایی با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری در هفته دولت در روستای هیو شهرستان ساوجبلاغ انجام شد.

به گزارش ایلنا، به مناسبت هفته دولت سه طرح کسب و کار زنان روستایی در روستای هیو شهرستان ساوجبلاغ با حضور فروغ‌السادات بنی‌هاشم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری و جمعی از مدیران جهادکشاورزی البرز و زنان روستای هیو افتتاح شد.

این طرح ها شامل کارگاه فرآوری و بستهبندی سبزیجات و میوه خشک، واحد گلخانه روستایی و یک واحد سالن پرورش قارچ بود که مورد بهره برداری قرار گرفت. 

در مراسم افتتاحیه مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستائی و عشایری گفت: آموزش‌های کارآفرینی زنان روستایی و عشایری در ایجاد و راهاندازی کسب و کارهای خُرد و تثبیت و پایداری مشاغل موجود نقش موثری داشته است.و از سال ۹۶ تاکنون ۱۵ هزار نفر از اعضای صندوق‌های خرد روستایی در دورههای آموزش کارآفرینی شرکت کرده اند.

فروغ السادات بنی هاشم با اشاره به این که ۷۰۰ مربی کارآفرینی در این مدت تربیت شده است، ادامه داد: دو هزار کسب و کار در نتیجه این آموزشها راهاندازی شد که برای بیش از پنج هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است. 

وی تصریح کرد: آموزش خودشناسی، خلاقیت، کار تیمی و خودباوری مهمترین مزیت آموزش‌های کارآفرینی است.

در ادامه برنامه، معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ضمن تاکید بر اینکه کارهای مشارکتی در روستاها در ایجاد اشتغال و بوجود آمدن مشاغل خانگی نقش موفق و موثری دارد، افزود این نوع کارها در جامعه روستایی، بخصوص در قشر زنان روستایی موجبات ایجاد انگیزه و بهتر شدن رفاه و معیشت خانوارها شده و از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می‌کند.

کریمی عنوان کرد: ما برحسب وظیفه در این حوزه با در نظر گرفتن ظرفیت بومی روستاها باید برنامه‌ریزی و حمایت لازم را  برای راهاندازی فعالیت‌های اقتصادی انجام دهیم  تا سطح زندگی مردم در روستاها ارتقاء یابد.

روستای هیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر