کد خبر: 803845 A

معاون سیاسی استاندار ایلام خبرداد:

معاون سیاسی- امنیتی استاندار ایلام از واگذاری امور اربعین به سازمان‌های مردم نهاد خبرداد.

به گزارش ایلنا، محمد نوذری روز چهارشنبه در گردهمایی روسای خانه‌های مشارکت مردم در سلامت اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین معادل 67 درصد مجموع زوار از مرز مهران تردد داشتند و امسال پیش‌بینی می‌شود به 2 برابر افزایش یابد.
 
وی تاکید کرد: هم اکنون ۴۶۶ سازمان مردم نهاد در استان ایلام مجوز فعالیت دارند که ظرفیت بسیار مناسبی برای انجام امورات اربعین دارند.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: تنها ۳۰ درصد از سلامت انسان‌ها به حوزه بهداشت و درمان مربوط است و بخش اعظم آن به سلامت در حوزه‌های اجتماعی و روان شناسی ارتباط دارد.
 
وی با بیان اینکه باید تمام حوزه‌های سلامت با یکدیگر ارتباط داشته باشند تا سلامت مردم تامین شود، یادآور شد: اگر جامعه از سلامت اجتماعی برخوردار نباشد، نمی‌توان از کاهش آسیب‌های این حوزه حرفی به میان آورد.
 
نوذری، استفاده از ظرفیت سمن‌ها را برای افزایش سواد سلامت اجتماعی موثر دانست و افزود: از ابتدای تشکیل سمن‌ها تاکنون مجوز فعالیت ۴۶۶ سازمان مردم نهاد در استان صادر شده است که ۲۰۰  مجوز از این تعداد مربوط به ۲ سال گذشته است.
 
معاون استاندار ایلام با قدردانی از نقش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سلامت، اظهار کرد: در سیل اخیر بخش زیادی از کارهای حوزه سلامت و اجرای برنامه‌ها بر عهده سازمان‌های مردم نهاد بود و در این زمینه به کمک مسئولان آمدند.
 
وی تاکید کرد: سمن‌ها به عنوان صدای مردم، رابط بین مردم و دولت هستند و ما باید بتوانیم از این ظرفیت در راستای توسعه حوزه سلامت استفاده کنیم.

حوزه بهداشت و درمان دولت سیل معاون سیاسی امنیتی استاندار استاندار ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر