کد خبر: 803775 A

با شصت میلیارد تومان هزینه صورت گرفت؛

بیست و هشت طرح آموزشی، صنعتی، ریلی و گمرکی امروز همزمان با چهارمین روز هفته دولت در قم افتتاح و زمینه بیش از 400 نفر فراهم شد.

به گزارش ایلنا، این طرح‌ها شامل نه مدرسه و هنرستان فنی و حرفه‌ای با 36 کلاس درس، کارگاه سالن ورزشی و نمازخانه است که در مناطق کمتر برخوردار قم و شهرهای تابعه و روستاها و با اعتباری بالغ بر بیست میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

امروز همچنین هفده طرح صنعتی با اشتغال مستقیم  380 نفر و سرمایه گذاری یکصد و ده میلیارد تومان افتتاح شد.

این طرح‌ها در زمینه تولید محصولات شیمیایی و پلیمری، قطعات موتور سیکلت، فیلم پلاستیکی، لوزام ساختمانی و کفش فعالیت می‌کنند.
 
با تکمیل ظرفیت این طرح‌های صنعتی اشتغال آنها به 550 نفر خواهد رسید.
 
 امروز همچنین مرکز تعمیر و نگهداری لوکوموتیوهای راه آهن قم در ایستگاه گارمانوری افتتاح شد.
 
 با راه اندازی این مرکز که مجهزترین مرکز تعمیر و نگهداری در شبکه ریلی کشور است از ورود روزانه بیش از سی لوکوموتیو باری به داخل شهر قم برای تعمیر و نگهداری جلوگیری می‌شود.
 
 این مرکز همچنین به لکوموتیوهای شبکه ریلی شمال به جنوب کشور خدمات تعمیر و نگهداری ارائه می‌کند و موجب صرفه‌جویی سالانه افزون بر هفت و نیم میلیارد تومان در مصرف سوخت و بهره وری دیزل می‌شود.
 
راه آهن کشور برای ساخت این مرکز که طی دو سال ساخته شده چهارده میلیارد تومان هزینه و زمینه اشتغال 61 نفر را فراهم کرده است.
 
ماهانه حدود 780 لکوموتیو از خطوط ریلی قم تردد می‌کنند.
 
اتصال گمرک استان قم به شبکه ریلی کشور هم از دیگر طرح های افتتاحی امروز بود.
 
با افتتاح این طرح امکان انتقال سالانه دو میلیون تن کالا از جاده به شبکه ریلی فراهم و سرعت جابجایی کالا چند برابر و هزینه آن به نصف کاهش می‌یابد.
 
برای اتصال گمرک قم به شبکه ریلی، چهار و چهار دهم کیلومتر خط آهن و پانزده میلیارد تومان از اعتبارات راه آهن کشور هزینه شده است.
 
 صرفه جویی سالانه 80 میلیون لیتر سوخت، کمک به حفظ محیط زیست و ارتقای بهره‌وری خطوط ریلی و کاهش حوادث جاده‌ای از مزیت‌های اجرای این طرح است.
 
 رسولی مدیر عامل راه آهن کشور در حاشیه مراسم افتتاح این دو طرح ریلی ایجاد مزیت رقابتی در حمل و نقل از جاده به شبکه ریلی، اتصال مراکز عمده بار وتوسعه کریدورهای ترانزیتی ریلی را از مهترین اولویت‌های راه آهن اعلام و طرح‌های افتتاحی امروز را در همین راستا ارزیابی کرد.
 
استاندار قم هم اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ، سیلو و سرچشمه‌های بار در شهرک‌های صنعتی به خط آهن سراسری ، توجه ویژه به گسترش هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی و رونق تولید به ویژه در بخش صنعت را از محورهای سیاست‌ها و برنامه‌های مدیریت استان بیان کرد.
 
شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرروش استان هم در مراسم افتتاح طرح‌های آموزشی که در هنرستان فنی و حرفه‌ای جدید شهید چمران در منطقه نیروگاه برگزار شد با اشاره به افزایش ده هزار نفری جمعیت دانش آموزی استان در سال تحصیلی آینده و نیاز به بیش از سی مدرسه جدیدی گفت: با تلاش خیرین آموزش و پرورش و نوسازی مدارس؛ سیزده مدرسه دیگر تا آغاز سال تحصیلی به بهره برداری خواهد رسید.

بهره وری دولت قم گمرک حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر