کد خبر: 803404 A

استاندار البرز:

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: عملیات اجرایی اولین بیمارستان یون درمانی کشور و غرب آسیا در البرز به سرعت در حال پیشرفت است.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در بازدید رئیس سازمان انرژی اتمی کشور از اولین بیمارستان یون درمانی کشور در البرز با اشاره به اینکه در این برهه به لطف خدا در هر روز کاری ام شاهد دستاوردی در سایه ایران اسلامی بوده ام، افزود: امروز بسیار متفاوت تر بود چراکه با حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران توفیق ارزشمندی در البرز رقم خورده است.

وی ادامه داد: کاری مشترکی که فرزندان میهن اسلامی در مجموعه وزارت بهداشت و درمان با پشتیبانی متخصصان سازمان انجام دادند، منتج به آغاز عملیات اجرایی اولین بیمارستان درمان هسته ای پزشکی کشور در استان البرز و هفتمین در جهان شد.

شهبازی گفت: این بیمارستان می تواند نقش بسیار مهمی در تامین سلامت و درمان بیماری های صعب العجلاج و لاعلاج مردم کشور ایفا کند.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد بنیه تحقیقات کشاورزی ایران در بخش نهاده های کشاورزی و دامی کشور در استان البرز مستقر است.

استاندار البرز اضافه کرد: با بهره برداری از صنعت هسته ای بعنوان یک صنعت پیشتاز و پیشرو در دنیا، عملیات اجرایی  این بیمارستان در استان البرز آغاز شده و امید است با همین سرعت بزودی اسباب تامین آرامش و سلامت مردم باشد.

وی گفت: مسئولان استانی در راستای تسریع تکمیل این امکان مهم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد. 

شهبازی افزود: براساس پیش بینی های صورت گرفته، برای تکمیل این بیمارستان بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

احداث این مرکز در البرز، ایران را در ردیف ۶ کشور جهان که دارای چنین مرکز درمانی برای درمان سرطان هستند، قرار می دهد و کشور اتریش که در این پروژه با جمهوری اسلامی ایران همکاری می کند، پیشرفته ترین آن را در اختیار دارد که پس از برجام برای همکاری با ایران در این زمینه اعلام آمادگی کرده و وارد عرصه شده است.

در این حوزه، همزمان با توسعه تولید و عرضه انواع رادیو داروها که عمدتا جهت استفاده در تشخیص سرطان بکار می روند، ایجاد مرکز یون درمانی به عنوان پیشرفته ترین مرکز درمانی برای استفاده مردم ایران در دستور کار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

 

استاندار البرز:
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر