کد خبر: 803379 A

با تدبیر استاندار البرز؛

اشتهارد با تدبیر استاندار البرز بعنوان یکی از شهرستان های کمتر برخوردار از امکانات و زیرساخت های کافی، در توزیع اعتبارات استان مورد توجه ویژه ای قرار گرفت و با افزایش ۴۰ درصدی از سهم بودجه ۹۸ مواجه شد.

به گزارش ایلنا، کاروان تدبیر و امید در چهارمین روز از هفته دولت در آغاز سفر یک روزه پس از گلباران گلزار شهدای اشتهارد، به رسم همیشه با خانواده های شهدای این شهرستان دیدار کرده و با اهدای لوح و هدیه ای از آنها تجلیل کرد.

 عزیزاله شهبازی، استاندار البرز در این دیدار پای صحبت های مادران و همسران شهدای این شهرستان نشست.

وی به بیانات امام راحل (ره) مبنی بر اینکه خانواده های شهدا چشم و چراغ نظام هستند اشاره کرد و گفت: امید است دعای خیر این عزیزان بدرقه راه خدمتگزاری ما بعنوان کارگزاران نظام باشد.

در ادامه نیز بهره برداری از چند پروژه تولیدی، صنعتی و آموزشی در دستور برنامه های او و هیات همراه قرار گرفت که نماینده عالی دولت در حاشیه یکی از این دستاوردها با بیان اینکه ۱۳۰ پروژه در حوزه های مختلف بمناسبت هفته دولت در اشتهارد افتتاح و کلنگ زنی شد، گفت: اعتباری که در این دو بخش هزینه شده است برابر ۵۱۳ میلیارد تومان است که بخش عمده ای از آن توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: یک خط تولیدی که امروز بهره برداری شد در زمینه تولید پاکت برای بسته بندی موادی مانند مایعات است و با تلاش سرمایه گذار این واحد تولیدی در راستای اقتصاد مقاومتی تجهیزات و دانش تولید این پاکت های چند لایه به کشور وارد شده و نیاز کشور در این حوزه را تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه در این واحد تولیدی پاکت های چند لایه، انبار ذخیره مواد اولیه موجود است، افزود: در کنار اشباع بازار داخلی، برای کشورهای همسایه در مقیاسی که نیاز دارند می توان این پاکت های تولیدی را به متقاضیان صادر کرد.

شهبازی با تاکید بر اینکه شهرک صنعتی اشتهارد از مهمترین شهرک های صنعتی کشور است، عنوان کرد: در این شهرک ضمن اشتغال بالا تولیدات زیادی داریم که بخشی از آن‌ برای صادرات آماده سازی می شود.

وی اشاره کرد: برای حضور هرچه موثرتر سرمایه گذاران در شهرک صنعتی اشتهارد به جهت اینکه بحث مالیات بر ارزش افزوده در خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران باشد اقدامات اولیه انجام شده است؛ چون این مهم می تواند از نظر اقتصادی تحرکات خوبی در منطقه ایجاد کند، مکاتبات و پیگیری های فراوانی در دولت امید در این خصوص انجام شده است.

استاندار البرز بیان کرد: امید است در آینده نزدیک دغدغه ای که سرمایه گذاران در خصوص فعالیت در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران و بهره گیری از معافیت های مالیاتی دارند، رفع می شود.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات اساسی در البرز در خصوص کمک به مصرف برق در استان و در شاخه هایی از جمله صنعت بوده است؛ چون در حال حاضر ۳۵۰ مگاوات است.

شهبازی افزود: در رابطه با ایجاد پست های برق در البرز در شروع هفته دولت با حضور وزیر نیرو شاهد آغاز عملیات اجرایی پست برق ۴۰۰ کیلوولتی در باغستان کرج بودیم که در راستای رفع کمبود انرژی برای تولیدکنندگان و صنعتگران بوده است.

وی عنوان کرد: در ماه های آتی نیز عملیات اجرایی پست برق ۴۰۰ کیلوولتی زکی آباد را خواهیم داشت، قرار بود امروز کلنگ زنی یک پست برق ۶۳ کیلوولتی نیز در اشتهارد داشته باشیم که بزودی در حضور یکی از مقامات عالی کشور این اقدام نیز آغاز می شود.

استاندار البرز گفت: گمرک شهرک صنعتی اشتهارد نیز یکی از مهترین درخواست های تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این منطقه بوده است که این مهم دنبال شده و زیرساخت های آن نیز فراهم‌شده است. بزودی و بصورت رسمی با حضور یکی از وزرای دولت شاهد افتتاح رسمی گمرک  شهرک صنعتی اشتهارد خواهیم بود.

وی در پایان توضیح داد: در حوزه آب و تصفیه خانه فاضلاب نیز بحث های زیرساختی با تخصیص اعتبارات خوب که برای این مهم قرار داده شده،با هم افزایی فرماندار اشتهارد و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز در این منطقه اجرایی می شود.

 

استاندار البرز شهرستان اشتهارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر