کد خبر: 803266 A

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی خبر داد:

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون طرح بیمه سلامت در شهرستان‌های نقده، سلماس و ماکو آغاز شده و از اول شهریور سال جاری نیز در شهرستان‌های شوط پلدشت و چالدران نیز نسخه‌نویسی الکترونیکی اجرا می‌شود‌.

به گزارش ایلنا از ارومیه، نادر نانبخش امروز در نشست هم‌اندیشی مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه، تعداد بیمه شدگان بیمه سلامت در استان دو میلیون و ۱۲ هزار نفر است،اظهار کرد: از این تعداد سه هزار و 663 نفر از بیمه‌شدگان این بیمه، جزو بیماران خاص هستند و از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

وی افزود: بیشترین بیماران خاص،مربوط به گروه بیماران ام اس، دیالیز و پیوند،تالاسمی و هموفیلی بوده که ۳۵۶ نفر حزو بیمار هموفیلی، ۱۷۵ نفربیمار تالاسمی، یک هزار و ۴۸ نفر دیالیزی،۴۸۱ نفر پیوندی و یک هزار و ۲۳۳ نفر جزو بیماران ام. اس هستند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۱ هزار و ۴۵۱ همپوشانی بیمه‌ای با سایر سازمان‌های بیمه‌گر در این استان شناسایی و رفع شده است، اظهار کرد: 522 میلیارد تومان هزینه درمان بیمه شدگان بیمه سلامت بوده و ۶۷ درصد درمان بیماری‌های سرپایی در بخش خصوصی بوده است.

وی تصریح کرد: دفترچه‌های با اعلام دفاتر پیشخوان طرف قرارداد، نمایندگی‌های رسمی و همچنین گزارش‌های ناظران مقیم بیمارستانی و کارشناسان واحدهای دارویی و پاراکلینیک ردیابی و به دلیل همپوشانی با سایر سازمان‌های بیمه‌گر ابطال شده است.

نانبخش به موسسات و آزمایشگاه‌های طرف قرارداد بیمه سلامت اشاره و اظهار کرد: هم‌اکنون، یک هزار و  ۲۳۵ موسسه شامل داروخانه،درمانگاه،مطب،دندانپزشکی،آزمایشگاه مرکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به چهار صد هزار نفر از طرح نسخه نویسی الکترونیکی بهرمند هستند، بیان کرد: تاکنون این طرح در شهرستان های نقده سلماس و ماکو آغاز شده و از اول شهریور ماه نیز در شهرستان‌های شوط پلدشت و چالدران نیز نسخه نویسی الکترونیکی اجرا می شود.

سلامت همگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر