کد خبر: 803251 A

نایب رئیس شورای شهر خبر داد:

نایب رئیس شورای شهر تربت حیدریه گفت: بدهی شهرداری حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان مربوط به بافت فرسوده شهر تربت حیدریه است .

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه ، نادر سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: بدون مشارکت مردم نمی‌توانیم در هیچ زمینه‌ای پیشرفت کنیم و شهر را بسازیم، شفافیت ازجمله راه‌های نجات شهر است.

وی گفت : از چندی قبل پیگیری هایی را جهت احداث پردیس سینمایی انجام داده ایم و با رایزنی‌های صورت گرفته است

وی گفت: در راستای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و استفاده از ظرفیت‌ها و مکانهایی که متعلق به شهرداری است بر آن شدیم تا نسبت به احداث پردیس سینمایی اقدام کنیم.

سلیمانی افزود: جهت احداث این پردیس، آورده شهرداری زمین و سهم مشارکت در ساخت خواهد بود و سهم سازمان سینمایی کشور و اداره فرهنگ و ارشاد اختصاص اعتباراتی بلاعوض است که به همین منظور به برخی از شهرهای مستعد در کشور تخصیص داده می‌شود .

وی بیان کرد: طی بازدید انجام شده مکان‌هایی جهت احداث این پردیس معرفی شد که پس از تایید تیم کارشناسی و مهندسی سازمان سینمایی اقدامات بعدی انجام خواهد گرفت

نایب رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: در سال جاری ۷۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری پیش بینی شده است که از این مبلغ ۲۲ میلیارد تومان حقوق سالانه ۶۹۹ کارگر شهرداری است .

وی تصریح کرد:یکی از انتقاداتی که همیشه به شهرداری ها وارد است وضعیت آسفالت خیابانها و معابر شهر است . فرسودگی و خرابی آسفالت معابر بر اثر گذر زمان ، کمبود منابع مالی و کاهش درآمد های شهرداری ، گسترش حاشیه نشینی و توسعه افقی شهر و از همه مهمتر افزایش بی سابقه قیمت قیر طی یک سال گذشته از مهمترین عواملی است که موجب شده شهرداری در بحث آسفالت معابر عقب بماند .

سلیمانی گفت:یقینا یکی از برنامه ها و اولویت های کاری هر شهرداری آسفالت خیابانها ، کوچه ها و معابر شهری است اما در حال حاضر اجرای این طرح در سطح وسیع از توان شهرداری خارج است .

درادامه جلسه رییس کمیسیون خدمات شهری وحمل ‌و نقل شورای شهر تربت حیدریه گفت:حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای خریداری دوربین چهارراه ها در نظر گرفته شده که دوربین ها به پلیس راهور وصل باشد 

سید مهدی وقفی در خصوص خیابان ۲۴ متری (نفت) افزود: ۲۴ متری نفت با توجه به معضلات ‌اختلافات با مالکیت با مساعدت شهرداری استان به ۲۰ متری تغییر یافته است 

وی تاکید کرد: در سال گذشته با همکاری و همراهی پلیس راهور اقدامات ترافیکی مهمی در سطح شهر صورت گرفت که مهمترین آن جمع آوری پل ولیعصر (عج) و اجرای میدان آزادگان بعنوان طرح جایگزین بود . همچنین 19 مورد اصلاح هندسی تقاطع ها و معابر را انجام داده ایم که در طول سالهای گذشته بی سابقه بوده است.

وی ضمن تشکر از همراهی پلیس راهور با شهرداری افزود: در سال 97 در مبحث نصب علائم ترافیکی 3 برابر رشد داشتیم و این روند را در سال جدید نیز ادامه خواهیم داد .

وقفی مهمترین اصل در رفع معضلات ترافیکی سطح شهر را ارتقاء فرهنگ شهروندی و بالا بردن سطح آگهی شهروندان در زمینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دانست و بیان داشت : در سال جدید سیاست های ترافیکی شهرداری بیشتر در موضوعات رفع مشکلات هسته مرکزی شهر ، اصلاح هندسی تقاطع ها و معابر حادثه خیز ، احداث پارکینگ های عمومی و افزایش سطح آگهی شهروندان در خصوص مسایل ترافیکی و تشویق و ترغیب آنان به استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی می باشد .

اداره فرهنگ و ارشاد دوربین شورای شهر شهرداری کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر