کد خبر: 803215 A

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز:

عضو هیات نمایندگان‌ و نایب رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی البرز حضور بیش از 150 برند معروف و سه هزار و 500 واحد صنعتی در البرز را بیانگر توانمندی این استان برای حضور فعال در بازارهای صادراتی عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، پرهام رضایی اظهار کرد: علیرغم‌ پتانسیل بالای بخش تولید البرز، تولید کنندگان استان برای تامین‌ ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه و سایر نیازهای وارداتی با انبوهی از مشکلات و دست اندازهای طبیعی و غیر طبیعی مواجه هستند.

وی گفت: مشکل کمبود ارز و سرگردانی بخش تولید برای تخصیص ارز در شرایطی خودنمایی می‌کند که متاسفانه برای واردکنندگان مواد اولیه هیچ برنامه ای وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که رونق تولید در دستورکار و اولویت نخست دولت و بخش تولید قرار گرفته است، از انصاف به دور است که با توجه به تحریم ها و کمبود ارز، نگاه ویژه به تامین کنندگان مواد اولیه نداشته باشیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق  بازرگانی البرز گفت: در گذشته‌ زمان ثبت سفارش تا تخصیص ارز حداکثر از ده روز تجاوز نمی‌کرد، اما این مدت اکنون‌ گاهی دو الی سه ماه به طول می انجامد. 

پرهام‌ رضائی رفع موانع‌ واردات و امور تجاری‌ را از اهدف  کمیسیون  تسهیل تجارت و مدیدیت واردات عنوان کرد و افزود: این کمیسیون ارائه پیشنهاد های سازنده و کارآمد به سازمان صمت برای رفع چالش های موجود در مسیر واردات و تجارت را از اولویت های کاری قرار داده است.

وی از صدور دستورالعمل ها و بخشنامه های موردی و بعضا روزانه کارشناسی نشده گلایه کرد و گفت: اینگونه بخشنامه ها تاکنون‌ در مسیر فعالیت های تجاری مشکلات فراوانی را در پی داشته است.

استان البرز با سه هزارو پانصد واحد تولیدی به عنوان یکی از استان های مهم صنعتی کشور مطرح است.

اتاق بازرگانی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر