کد خبر: 803198 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

نماینده مردم شبستر گفت: اعتقادم بر این است به جای کارهای بیهوده و طرح هایی نظییر تشکیل استان مرزی بیاییم بخش اقتصادی کشور را در استان‌های شمالغرب کشور به عنوان موتور محرکه تولید ناخالص داخلی کشور فعال کنیم.

معصومه آقاپور در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص طرح تشکیل استان مرزی، عنوان داشت: اینکه عده ای گفتند که برخی مسئولان این طرح را امضا نکرده اند نباید در شرایط فعلی و حتی در شرایط بعدی به هیچ‌عنوان نباید مطرح شود.

وی افزود: همین الان در اوضاع کنونی باید این حد تقسیمات کشوری و رتبه کل استان های شمالغرب کشور را بالا ببریم و دوم اینکه سطح تولید ناخالص کشور را افزایش دهیم و همچین پتانسیل هایی را که تا بحال توجه نشده را مطرح کنیم و امکانات این استان ها را برای مردم عزیز ساکن آن فراهم کنیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس با اشاره به اینکه استان های غربی کشور می‌توانند قلب تپنده تولید صادرات غیر نفتی باشند، اذعان داشت: صنایع غذایی، چرم، مبلمان، کشاورزی نیز می‌تواند تبدیل به یک برند جهانی شود.

آقاپور افزود: بنده کاملا در رابطه با تشکیل استان آذربایجان مرزی مخالفم و طرح مذکور را امضا هم نکرده بودم و اینکه برخی نمایندگان اگر امضا کرده اند سلیقه و نظر خودشان است و اعتقادم بر این است به جای این کارها بیاییم بخش اقتصادی کشور را در استان های شمالغرب کشور را به عنوان موتور محرکه تولید ناخالص داخلی کشور فعال کنیم.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما سرمایه اجتماعی عظیمی در استان های شمالغرب کشور داریم و همچنین افرادی پرتلاش و با پشتکار خیلی زیاد داریم که اگر بتوانیم فعالیت‌های‌مان را چه در بخش علمی چه در بخش تکنولوژی و چه در رابطه با پتانسیل‌های جغرافیایی کشور فعال کنیم می‌تواند نقش بسزایی در پیشرفت صنعت و تکنولوژی کشور داشته باشد.

ایران سرمایه قلب استان ها گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر