کد خبر: 803175 A

دادستان عمومی و انقلاب البرز:

دادستان‌عمومی و انقلاب البرز با اشاره به اینکه یکی از استان‌هایی که وجود اردوگاه ماده 16 در آن ضروت دارد، البرز است، گفت: تغییر کاربری اراضی زراعی در استان البرز قوه قضائیه را بسیار در گیر کرده است.

به گزارش ایلنا، حاجی رضا شاکرمی در دیدار با استاندار البرز، بیان کرد: البرز به عنوان نزدیک‌ترین استان به تهران از موقعیت استراتژیک و حساسی برخوردار است که توجه دستگاه حاکمیتی را به خود جلب کرده است. 

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم در استان البرز کاهش ترافیک است، گفت: همجواری تهران و البرز منجر به آن شده که بسیاری از شاغلان تهران ساکن البرز باشند به همین منظور برای تامین رفاه و احترام به حقوق و وقت شهروندان ضروریست در خصوص گشایش راه ها تلاش بیشتری شود. 

شاکرمی با اشاره به تسریع در روند تکمیل پروژه بزرگراه همت گفت: بزرگراه همت می‌تواند بخش اعظمی از ترافیک تهران - کرج را کاهش دهد و وقوه قضائیه از هر نوع همکاری برای سرعت بخشی در روند اجرای پروژه کوتاهی نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مباحث مهم در استان البرز اردوگاه ماده 16 است افزود: یکی از استانهایی که وجود اردوگاه ماده 16 در آن ضروت دارد، البرز است همچنین در غرب کشور اردوگاه ماده 43 نداریم که اگر به همت استاندار محترم البرز و همراهی دستگاه بتوان این امکان را راه اندازی کرد اقدام بسیار موثری صورت گرفته است وبا توجه به اینکه غرب کشور معین ندارد واین اقدام می تواند در تامین امنیت کشور نقش بسزایی داشته باشد.

دادستان عمومی وانقلاب البرز با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی زراعی در استان البرز قوه قضائیه را بسیار در گیر کرده است بیان کرد: با توجه به درخواست مردم برای تغییر کاربری اراضی زراعی دولت می تواند با برنامه ریزی بخش شمال اتوبان را که شرایط مناسبی داردبه این امر اختصاص دهد.

وی در خصوص مصوبات شورای امنیت ملی که بصورت مشترک بین تشکیلات قضایی ودستگاه های اجرایی است گفت: شورای عالی امنیت ملی در سال 96 وظیفه جلوگیری از ساخت ساز و رفع تصرف را برعهده استانداریها گذاشت تا مناطقی که جزو بستر رودخانه محسوب می شوند بر اساس بند4 ماده 2 اقدامات لازم را جهت رفع آن انجام دهند با توجه به اینکه ممکن است در سال جاری با پدیده سیل روبه رو شویم لازم است جهت جلوگیری از اتفاقات وناخوشایند برنامه ریزی لازم صورت گیرد. 

شاکرمی با اشاره به اهمیت آلودگی هوا در کلانشهرها افزود: بر اساس دستورالعملی که قوقضائیه دارد وظایف تمام دستگاه ها در آن مشخص شده که ضروریست با همکاری تمامی دستگاه های مربوطه اقدامات لازم در خصوص کاهش وکنترل آلودگی را انجام گیرد.

وی در ادامه اشاره کرد: اصولا آلودگی هوا از آبان ماه شروع می شود که اثر گذارترین بخش بر روی آن طبق تحقیقات صورت گرفته ناوگان حمل نقل شهری است که حدود 80 درصد ار آلودگی را در بر می گیرد و ضروریست در این خصوص اقدامات اساسی صورت گیرد. 

دادستان عمومی وانقلاب البرز در خاتمه با اشاره به اهمیت رونق تولید گفت: استاندار البرز در راستای حفظ اشتغال ورونق تولید زحمات بسیاری کشیده اند و با حساسیت به این موضع پرداخته و پیگیری می کنند اما بخش تولید همچنان نیاز به حمایت جدی وعملی است خصوصا مسائل مربوط به محیط زیست و لکه های صنعتی که باید به دنبال آن باشیم که سامان دهی شده وبه شهرک صنعتی تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: قوه قضائیه اجازه نمی دهد تا هیچ واحد تولیدی از فعالیت باز بماند وهر جا که بتواند در حفظ اشتغال وحل مشکل قانونی ورود می کند تا بتواند نقشی در راستای حفظ اشتغال و رونق تولید داشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر