کد خبر: 803106 A

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد خبر داد:

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به موقعیت و جایگاه مطلوب استان در جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: یزد در جذب سرمایه گذار خارجی حوزه انرژی خورشیدی رتبه نخست کشور را دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی نمازی در نشست خبری هفته دولت اظهار داشت: وظیفه اصلی ما تحقق سیاست های اقتصادی و مالی کشور و نظارت بر حسن اجرای قوانین مربوطه در استان ها است.

وی با بیان اینکه شرایط استان با توجه به برخورداری از امکانات مطلوب است و تحول بنیادی بعد از انقلاب داشته ایم، ادامه داد: بخش خصوصی در حوزه صنعت سرمایه گذاری خوبی داشته و سالانه 10 درصد در این زمینه در استان رشد داشته ایم و رتبه های خوب و تثبیت شده ای نیز در بسیاری از موارد به دست آورده ایم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با اشاره به برخی از رتبه های شاخص استان یزد در برخی موارد اضافه کرد: 24 هزار 500 میلیارد تومان محصول ناخالص داخلی داریم و رتبه 15 کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سهام عدالت نیز 620 هزار نفر را ثبت نام کردیم عنوان کرد: در بسیاری از استان ها هنوز در این زمینه اقدامی انجام نداده اند اما در استان یزد خوشبختانه در این زمینه جلوتر هستیم و حتی سود سهام عدالت هم پرداخت شده است.

نمازی با اشاره به ساماندهی و مدیریت سپرده دستگاه های اجرایی افزود: سال گذشته بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال حجم سپرده های دستگاه های اجرایی بوده است که در معاونت نظارت مالی بر این روند نظارت جدی شده است ضمن اینکه به همین میزان اعتبارات عمرانی توزیع شده است.

وی با اشاره به ساماندهی و شناسایی املاک دولتی استان بیان داشت: اطلاعات خودروهای دولتی نیز که در اختیار دستگاه های دولتی است ثبت و ساماندهی شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت مرکز خدمات سرمایه گذاری با ابلاغ و آیین نامه دولت افزود: از سال 92 این مرکز در استان فعال شده و در عملکرد خود موفق شده رتبه نخست کشوری را به دست بیاورد در حالیکه تا پیش از شکل گیری این مرکز فرصت سرمایه گذاری نداشتیم و سرمایه گذار خارجی هم اعتبارسنجی نمی شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با وجود این مرکز جلوی خیلی از انحرافات گرفته شده تصریح کرد: برخی اقدامات به صورت انحصاری و با همکاری دستگاه های نظارتی در حوزه اعتبار سنجی انجام می شود.

نمازی عنوان کرد: 24 نماینده تام الاختیار دستگاه های اجرایی و فرمانداران در این مرکز حضور دارند و بر اساس پنجره واحد فعالیت می کنند و در سه سال گذشته از 13 کشور خارجی یک میلیارد یورو سرمایه گذاری جلب و انعقاد قرارداد شده است.

وی اظهار داشت: به دلیل محدودیت ها و تحریم هایی که در این سال ها داشته ایم بخش اندکی از سرمایه به استان جذب شده و سایر موارد نیز کماکان در حال تلاش برای انتقال و سرمایه گذاری خود هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با اشاره به اینکه در بحث سرمایه گذاری انرژی خورشیدی رتبه نخست کشور را داریم، تصریح کرد: 110 جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شده و 100 هیات تجاری و سرمایه گذاری در مرکز خدمات سرمایه گذاری پذیرش شده اند.

وی همچنین از فعالیت بیش از 20 شرکت بیمه ای در استان خبر داد و گفت: این شرکت ها گردش مالی 600 میلیارد تومانی در سال در استان یزد دارند.

نمازی در خصوص اخذ مالیات ها و درآمدهای مالیاتی با بیان اینکه ارقام خوبی از محل جلوگیری از فرارهای مالیاتی به خزانه واریز شده است گفت: همچنین از محل مالیات بر ارزش افزود 290 میلیارد تومان در سال گذشته به شهرداری ها و دهیاری ها کمک شده است.

یزد دارایی گردش مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر