کد خبر: 802635 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: تلگرافخانه جاسک و ساختمان کلاه فرنگی جزو پروژه‌هایی بود که دراختیار ما نبود و با چالش هایی روبرو بودیم بیشتر تمرکزمان را روی این دو پروژه گذاشته ایم که اعتبار مرمتی روی آنها هزینه کنیم.

رضا برومند در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: تمرکز ما روی چند مکان تاریخی است که نیاز اساسی و ضروری به مرمت و بازسازی دارد.

وی افزود: تلگرافخانه جاسک که قریب به 400 سال قدمت دارد و در اختیار نهادهای نظامی است، امسال مرمت می شود.

برومند تصریح کرد: در بندرعباس معبد هندوهاست که مرمت شده و مهمتر از همه ساختمان کلاه فرنگی است که در حوزه علمیه مستقراست، مرمت و بازسازی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان اضافه کرد: قلعه میناب، قلعه فین، قلعه حاجی‌آباد و قلعه پرتغالی‌ها در هرمز که مرمت آن آغاز شده و درنهایت قلعه بندرخمیر و خانه کاظم در بستک مهمترین این بنا‌ها هستند.

برومند افزود: پروژه‌های کوچکی هم داریم مانند قلعه هشنیز پارسیان که هزینه بر نیستند و با رقم‌های کمی هم قابل ترمیم هستند.

وی ابراز کرد: تلگرافخانه جاسک و ساختمان کلاه فرنگی جزء پروژه‌هایی بود که دراختیار ما نبود و با چالش‌ هایی روبرو بودیم بیشتر تمرکزمان را روی این دو پروژه گذاشته ایم که اعتبار مرمتی روی آنها هزینه کنیم زیرا ممکن است بعدها دارای چالش شویم و سالهای سال نتوانیم روی آن هزینه کنیم.

برومند در پایان اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم عملیات بازسازی و مرمت این پروژه‌ها را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

حوزه علمیه دستی و گردشگری صنایع دستی و گردشگری مرمت هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر