کد خبر: 802385 A

مأموران یگان حفاظت محیط زیست در مناطق مختلف استان یزد در یک هفته اخیر، هشت شکارچی متخلف را بازداشت کردند.

به گزارش ایلنا، با توجه به گستردگی مناطق محافظت شده در استان یزد، فقط در یک هفته اخیر، هشت شکارچی در مناطق مختلف بازداشت و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

در روزهای پایانی هفته قبل، مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مهریز حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده کالمند بهادران در محدوده کوه بوزش (گدار ریگ) با سه نفر متخلف شکار و صید داخل شکارگاه  برخورد و نسبت به دستگیری آنها اقدام کردند. از متخلفان یک قبضه اسلحه ۳۰۸ غیر مجاز، سه جلد دوربین چشمی، لاشه دو رأس بز و بزغاله وحشی کشف  و متخلفان تحویل مقامات قضایی شدند.

همچنین ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تفت در عملیاتی، موفق به شناسایی و دستگیری 2 نفر شکارچی غیرمجاز در کوهستان شیرکوه  شدند. این دو نفر شکارچی غیرمجاز، مبادرت به شکار کل وحشی در شکارگاه‌های کوهستان شیرکوه و در محدوده خارکوه علی آباد کرده بودند. از متخلفان تعداد یک قبضه سلاح گلوله زنی از نوع برنو، لاشه کل وحشی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط، و پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

مأموران یگان حفاظت محیط زیست  بهاباد نیز طی گشت و کنترل در منطقه متوجه یک دستگاه موتورسیکلت که چراغ خاموش به سمت بهاباد در حال حرکت بود شدند. مأموران پس از مدتی تعقیب وگریز، موفق شدند موتورسیکلت مذکور را متوقف و فرد متخلف را دستگیر کنند. در بازرسی از متخلف یک قبضه اسلحه برنو دوربین دار، یک عدد دوربین چشمی، یک راس قوچ وحشی و یک دستگاه موتور سیکلت سوزوکی۲۵۰ کشف و ضبط شد.

متخلف پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به مراجع  قضایی معرفی شد.

در جدیدترین اقدام نیز،  دو متخلف از قانون شکار و صید در پناهگاه حیات وحش بوروئیه خاتم، بازداشت شدند.

این متخلفان در تاریکی شب با استفاده از نور چراغ، اقدام به شکار پرندگان می کردند و توسط محیط بانان دستگیر شدند.

از شکارچیان مذکور ۳ قطعه تیهو کشف شد. متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

 

 

محیط زیست یزد بازداشت شکارچی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر