کد خبر: 802212 A

قائم مقام مدیر عامل شرکت زرین زعفران مشرق زمین گفت: از سال گذشته تاکنون برای حدود 10 هزار نفر در تربت حیدریه کد بورسی که نشان دهنده هویت خریدار و فروشنده است، صادر شده است.

جلال ناصری در گفتگو با خبرنگار ایلنا در تربت حیدریه اظهارکرد: در اقتصاد های بزرگ دنیا همواره بازار سرمایه به عنوان نقطه ثقل سرمایه گذاری مطرح است و بر همین اساس بورس آخرین مکانی است که می تواند به طور بلند مدت محل جذب سرمایه های مردم باشد .

وی گفت: بازار سهام مکانی برای تامین مالی فعالیت های مولد اقتصادی ورشد اشتغال درجامعه است که این موضوع به عنوان وجه تمایز اصلی آن از بازار های رقیب مطرح می شود .

ناصری تصریح کرد: رشد قیمت ها در بازار سرمایه به مفهوم رشد و بالندگی بنگاه های اقتصادی است و این امر موجب ارتقای توسعه اقتصادی کشور می شود و بورس آخرین مکانی است که می تواند به طور بلندمدت محل جذب سرمایه های مردم باشد .

قائم مقام مدیرعامل شرکت زرین زعفران مشرق زمین گفت: وجود ابزارهای معاملاتی متنوع برای طیف گسترده ای از سرمایه گذاران باعث می شود افراد با ریسک و بازده انتظاری امکان فعالیت درابزارهای مختلف مانند سهام ، اوراق بهاردار ، اوراق آتی و خرید و فروش و... داشته باشند.

وی افزود: زعفران از دوسال گذشته وارد بورس شده است و همچنین زیره از بهار امسال وارد شد و پسته به زودی وارد بازار بورس می شود و بعضی از قسمت های بورس کالا  مانند زعفران و ابریشم باید وارد بورس بین المللی شود .

ناصری بیان کرد: درسال گذشته حدود 100 تن زعفران وارد بورس شد و بازار آتی یا مشتقه حدود 24 میلیارد تومان توسط افرادی که کد بورس داشته و آموزش دیده اند در کل کشور خرید و فروش شد که تاکنون بی سابقه بوده است.

وی انبار پیش بینی شده در بورس برای خریداری پسته را  100 هزار تن عنوان کرد و گفت : این انبار برای حداکثر 10 درصد از مقدار پسته ای است که در بازار معامله می شود.

قائم مقام مدیر عامل شرکت زرین زعفران شرق زمین تاکید کرد: از سال گذشته تاکنون  برای حدود 10 هزار نفر کد بورسی که نشان دهنده هویت خریدار وفروشنده است، صادر شده است .

وی مهمترین نیاز کشاورزان و سرمایه گذاران را تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی عنوان کرد و افزود: تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی برای کمک کشاورزان در بورس است برای  زمانی که مافیای زعفران و پسته بازارسازی می کنند تا این صندوق به موقع وارد شود و از خرید و فروش غیر منطقی و غیر موجهه جلوگیری نماید.

ناصری آماده سازی انبارهای نگهداری ، استانداردسازی آزمایشگاه های ذخیره و هرگونه بازارسازی از طریق ناظر بورس را از فعالیت های بورس در تربت حیدریه عنوان کرد.

اقتصاد رشد زعفران زمین مدیر عامل شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر