کد خبر: 802186 A

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: حکم اعدام سرکرده باند بین‌المللی مواد مخدر در زندان مرکزی بندرعباس اجرا شد.

به گزارش ایلنا، علی صالحی گفت: حکم اعدام سرکرده باند بین‌المللی مواد مخدر موسوم به هوشنگ اجرا شد.
 
صالحی افزود: رسیدگی به اتهامات اعضای باند بین المللی قاچاق مواد مخدر، موسوم به باند هوشنگ در دادگاه انقلاب شهرستان بندرعباس منجر به صدور رأی محکومیت شده است.
 
وی گفت: بر اساس رأی صادره سرکرده این باند با نام اختصاری (ح–ح) به اعدام با چوبه دار محکوم شد که حکم در زندان مرکزی بندرعباس به مرحله اجرا گذاشته شد.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: بیست نفر از سوداگران مرگ و اعضای دیگر این باند نیز به حبس‌های طویل المدت محکوم شده‌اند.
 
 صالحی در تشریح اهمیت این پرونده با اعلام این مطلب که رأی صادر شده برای اعضای این باند بیش از یکصد و هشتاد صفحه است گفت: این باند بین‌المللی مواد مخدر علاوه بر تعدادی از کشور‌های همسایه، در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، تهران و آذربایجان غربی فعالیت کرده و بیش از دو هزار و پانصد حساب بانکی داشته است.
 
وی افزود: تراکنش حساب‌های بانکی متعلق به سرکردگان این باند، بیش از سه هزار و دویست و هشتاد میلیارد ریال بوده است.
 
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین با اعلام اینکه اموال و دارایی‌های این باند، شناسایی و توقیف‌شده است گفت: بر اساس حکم دادگاه دستور مصادره ۱۸ باب مغازه، تعداد قابل توجه‌ای ملک و زمین به همراه مبلغ هجده میلیارد ریال وجه نقد متعلق به اعضای این باند صادر شده است.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خاتمه با اشاره به کشف بیش از هفت تن و یکصد و نه کیلوگرم انواع مواد مخدر از این باند و متعاقب آن، صدور حکم اعدام برای سرکرده این باند بین المللی در دادگاه انقلاب شهرستان بندرعباس، گفت: حکم مذکور پس از تأیید در دیوان عالی کشور به مرحله اجرا گذاشته شد.

زندان مواد مخدر اعدام دادگستری هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر