کد خبر: 801999 A

فرماندار ابرکوه خبر داد:

فرماندار ابرکوه با اشاره به ورود سرمایه گذار جدید به مجموعه کوثر ابرکوه گفت: با ورود سرمایه گذار جدید و رفع بحران های تولید و کارگری، این مجموعه ساماندهی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد کاظمی نسب اظهار داشت: فعالیت های عمده ای که در یکسال گذشته انجام شده عبارت است از حل مشکل کاشی کوثر که با ورود سرمایه گذار جدید وضعیت تولید شرکت سامان گرفته و تا پایان شهریور ما 6 خط این شرکت به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: پس از آماده سازی تجهیزات و تهیه بدنه کارخانه کاشی کوثر شاهد بهره برداری با تمام ظرفیت خواهیم بود که اشتغال بیش از هزار نفر را در شهرستان خواهد داشت.

فرماندار ابرکوه اضافه کرد: مهم‌ترین پروژه یکسال گذشته در حوزه عمرانی، تأمین اعتبار راه آهن یزد اقلید بود که با تأمین اعتبار 450 میلیارد تومانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شاهد ادامه فعالیت آن به صورت گسترده تر خواهیم بود تا در سال 99 به بهره برداری برسد.

وی بیان داشت: دومین پروژه مهم آغاز عملیات اجرایی باند دوم کمربندی ابرکوه به طول 14 کیلومتر و با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که به زودی دو تقاطع غیرهمسطح وردی از سمت یزد و خروجی از سمت فارس هم پس از نهایی شدن نقشه ها به مرحله اجرا می رسد و این پروژه هم در سال 99 بهره برداری خواهد شد.

فرماندار، پروژه سوم را آغاز عملیات آسفالت جاده ابرکوه به صفاشهر به طول 19 کیلومتر معرفی و اضافه کرد: این پروژه تا پایان امسال بخشی از آن که در ابرکوه است انجام می شود و بخشی که در فارس است با پیگیری مسئولین ذیربط به بهره برداری می رسد و عملا فاصله بین ابرکوه تا صفاشهر با بهره برداری از این جاده به 65 کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد .

کاظمی نسب ادامه داد: عملیات اجرایی باند دوم ابرکوه به مهردشت به طول 7 کیلومتر آغاز شده و با سرعت خوبی که دارد تا پایان سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار تصریح کرد: ابر پروژه دیگر ابرکوه که از سال 97 تا کنون عملیات اجرایی آن پیگیری شده فاضلاب شهری است که در مرحله 17 و 18 آن هستیم و بعد از آن وارد فاز احداث تصفیه خانه خواهیم شد .

وی در مورد تخصیص اعتبارات لازم به حوزه پروژه های شهری ابرکوه و مهردشت نیز گفت: در سال گذشته از محل اعتبارات تملک و دارایی شهرستان مبلغ 4 میلیارد تومان به این دو شهرداری تزریق شده تا پروژه های شهری خود را اجرا کنند و از محل اعتبارات بازآفرینی شهری هم 3 میلیارد تومان به شهرداری ابرکوه کمک شده است تا این پروژه های تعریف شده توسط شهرداری ها انجام شود.

کاظمی نسب عنوان کرد: همچنین تأمین اعتبار بالغ بر 15 میلیارد تومان از محل اعتبار مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های شهرستان تخصیص داده شده و بسیاری از پروژه های عمرانی در شهرداری و دهیاری ها یا به اتمام رسیده یا در شرف پایان است.

یزد ابرکوه کاشی کوثر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر