کد خبر: 801936 A

رزم حسینی مطرح کرد؛

استاندار خراسان رضوی گفت: این استان برای توسعه روابط اقتصادی با کشور ترکمنستان به ویژه در بخش‌های سرمایه گذاری و تجارت آمادگی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در دیدار با سفیر جمهوری ترکمنستان در ایران افزود: این استان بخاطر میزبانی سالانه ۳۰ میلیون زائر داخلی و خارجی ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه مناسبات اقتصادی با استان های کشور ترکمنستان دارد و از هر اقدامی در این مسیر استقبال می کند.

سفیر جمهوری ترکمنستان در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به مشهد، گفت: برای توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور از طرف ما تمایل بسیار زیادی وجود دارد.

احمد قربانف افزود: نقاط اشتراک زیادی بین دو کشور ترکمنستان و ایران وجود دارد که می‌توان با بهره گیری از این ظرفیت‌ها در مسیر توسعه روابط اقتصادی گام برداشت.

۸۰ نفر از تولید کنندگان، تجار و فعالان اقتصادی استان آخال جمهوری ترکمنستان از امروز سوم شهریور نمایشگاه اختصاصی تولیدات خود را تا پنجمین روز این ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برپا  می کنند.

جمهوری ترکمنستان با حدود هفت میلیون نفر جمعیت در آسیای مرکزی واقع است. این کشور با ایران، تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان و قزاقستان مرز زمینی دارد و از دریای مازندران نیز با روسیه، جمهوری آذربایجان، ایران و قزاقستان هم مرز است.

تجارت ترکمنستان خراسان رضوی سرمایه گذاری قزاقستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر