کد خبر: 801772 A

آیت‌الله حسینی همدانی:

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به فرسودگی شبکه آبرسانی کشور و هدر رفت آب، اضافه کرد: باید در راستای ساماندهی چاه های غیر مجاز و برداشت غیرقانونی از منابع، اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، آیت الله حسینی همدانی در دیدار وزیر نیرو با همراهی استاندار البرز که روز شنبه صورت گرفت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به استاندار البرز و دولتمردان کشور، افزود: امید است در این مسیر موفق و منشا آثار و برکات برای کشور باشید.

آیت الله حسینی همدانی گفت: بر اساس عقلانیت و دستورات و تاکیدات اهل بیت، باید منابع را حفظ و حراست کنیم.

وی افزود: در موضوع آب بسیاری از کشورها 2 مدل سیستم آبرسانی دارند که منجر به اصلاح شیوه مصرف می شود از این رو انتظار می رود که این روش کم کم در کشور اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اضافه کرد: شبکه آبرسانی کشور به صورت عمده دارای فرسودگی هایی است که موجبات هدر رفت آب را فراهم می کند از این رو باید تدابیر لازم برای نوسازی این امکانات اندیشیده شود.

وی گفت: باید در راستای ساماندهی چاه های غیر مجاز و برداشت های غیرقانونی از منابع اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: البرز علی رغم وجود 2 سد بزرگ و تامین بخش بزرگی از آب شرب تهران و قزوین، سهم بسیار کمی از مخازن موجود دارد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود که حق آبه البرز افزایش یابد، عنوان کرد: همواره در خطبه های نماز جمعه صرفه جویی را مورد تاکید قرار داده ام.

 

نماینده ولی فقیه در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر