کد خبر: 801559 A

رئیس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی البرز با عنوان اینکه راه های درآمدزایی بدون دردسر در کشور زیاد است و نزول خوری سر و ته ندارد، گفت: در شرایط بد اقتصادی مکلفیم هر کدام در حد توان مشکلی از راه تولید برداریم که به رونق تولید و اقتصاد و حفظ اشتغال و کاستن از ناهنجاری های جامعه کمک کند و این ارزشمند است.

به گزارش ایلنا، رحیم بنامولایی اساس عملکردی تشکل های اقتصادی اتاق البرز را مرتبط با سیاست های دولت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و توسعه  دانش فناورانه  برشمرد و افزود: اتاق بازرگانی البرز ۲۳ تشکل اقتصادی را ساماندهی کرده که هم تخصصی کار می کنند و هم مرتبط با سیاست های دولت در راستای توسعه صادرات و علم و فناوری با استارت آپ ها همکاری خوبی دارند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز در ادامه حمایت همه جانبه از بخش خصوصی را یکی از ملزومات در امر پیشبرد اهداف کشور دانست و تاکید کرد: ضروری است تا مسئولان ارشد نظام بر حمایت هر چه بیشتر از بخش خصوصی اهتمام ورزند. یکی از تاکیدات معاون اول رئیس  جمهوری نیز همین بود که  اعلام کردند هر موضوعی بدون مشورت با بخش خصوصی  نهایی شد از ورود آن به هیات دولت جلوگیری شود . این نشان دهنده حمایت از تشکل ها، خرد جمعی و تشکل گرایی است.

عالی ترین مقام مسئول در اتاق بازرگانی البرز به مفاد ماده 5 قانون کسب و کار مبنی بر فعالیت تشکل های اقتصادی در اتاق نیز اشاره داشت و گفت: ماده ۵ قانون کسب و کار هم این اجازه را به اتاق بازرگانی داده که بتوانیم تشکل های اقتصادی را در آن ساماندهی کنیم. تشکل های اقتصادی باید در اتاق بازرگانی  فعال شود.

وی بیان داشت : سال گذشته مشکلات زیادی از سوی بانک مرکزی  به وجود آمد و سنگ اندازی ها و بخشنامه های متعدد آن مانع رشد کار و صادرات شد اما امروز یکی از معیارهای ما انتخاب صادر کننده و فعال اقتصادی خوب است که بتوانند با محصولات و مواد داخلی تولید کنند و این مورد انتظار ما است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اثرات تحریم های اقتصادی در بخش تولید تصریح کرد: در شرایط بد اقتصادی مکلفیم هر کدام در حد توان مشکلی از راه تولید برداریم که هم به رونق تولید و اقتصاد و حفظ اشتغال و کاستن از ناهنجاری های جامعه کمک کند و این ارزشمند است.

به گفته وی راه‌های درآمدزایی بدون دردسر در کشور زیاد است، نزول خوری سر و ته ندارد، باید دست کسانی را که سفره تولید را گسترده می کنند بوسید و بدون سنگ اندازی از آنها حمایت کنیم.

این مقام مسئول در اتاق البرز همچنین تصزیح کرد: رونق اقتصاد غیرنفتی در شرایط حساس کنونی تنها با تکیه بر داشته ها و ظرفیت های بخش خصوصی در کشور محقق می شود.

 

 

استان البرز رحیم بنامولایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر