کد خبر: 801507 A

با حضور وزیر نیرو و استاندار البرز؛

همزمان با هفته دولت، وزیر نیرو با همراهی استاندار البرز در سفر به استان البرز ۲۷ طرح آبرسانی شهری و روستایی را به بهره‌برداری رساند.

به گزارش ایلنا، در دومین روز از هفته دولت، رضا اردکانیان وزیر نیرو به همراه عزیزاله شهبازی استاندار به شهرستان ساوجبلاغ سفر کردند که پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان به روستای سعیدآباد رفته و مجتمع آبرسانی این روستا را افتتاح کردند.

با افتتاح ۲۷ طرح آبرسانی روستایی و شهری در استان البرز ، جمعیتی حدود ۲۲۹ هزار نفر  از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

 از مجموع این طرح ها ، ۲۲ طرح آبرسانی در بخش  روستایی  استان البرز بهره برداری شد .

طرح آبرسانی و انتقال آب از تصفیه خانه شهرجدید هشتگرد با هزینه‌ای بالغ بر ۲۲۰  میلیارد ریال از جمله طرح های گشایشی است که آب مورد نیاز ۴۰ هزار نفر را تامین می کند.

وزیر نیرو در ادامه سفر خود به شهرستان ساوجبلاغ، به شهر جدید هشتگرد خواهد رفت و ساخت ۲ مخزن ذخیره آب باظرفیت‌های ۱۰ هزار متر مکعبی  و پنج هزارمترمکعبی این شهر را کلید خواهد زد. 

 بهره برداری از سامانه جامع مطالعات پایه منابع آب و مرکز مانیتورینگ پایش کیفی رودخانه‌ها و اجرای عملیات پست ۴۰۰ کیلو وات باغستان‌کرج بخش پایانی سفر وزیر نیرو به استان البرز خواهد بود.

پروژه های البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر