کد خبر: 801499 A

ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : استان مرکزی ظرفیت های مناسبی برای ترویج و توسعه واحدهای دانش بنیان دارد.

به گزارش ایلنا از اراک، ستاری در سفر به استان مرکزی و حضور در  شهرستان زرندیه در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: تلاش برای تعمیق و توسعه رونق اقتصادی به ویژه در حوزه دانش بنیان، هدف اصلی سفر به استان مرکزی است.

وی ادامه داد: استان مرکزی به واسطه بهره مندی از صنایع پویا و پیشینه صنعتی و نیز شمار شهرک های صنعتی، خاستگاه ارزشمندی برای تقویت واحدهای فناور و دانش بنیان است.

 

ستاریمعاون رئیس جمهوری بیان کرد: امید است در این سفر با اتخاذ سیاست ها و برنامه ریزی های پیش بینی شده، اقتصاد دانش بنیان در استان مرکزی توسعه بیشتری یابد.

سورنا ستاری بیان داشت: استان مرکزی ظرفیت های مناسبی برای ترویج و توسعه واحدهای دانش بنیان دارد.

واحد تولیدی مهبان شیمی با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی، موفق شد دانش لازم برای تولید محصولات دارویی شامل «منفورمین هیدروکراید،سلوکسیب،پره گابین،ویتامین A۱،اس سیتالوپرام و دیلیتازم هیدروکلراید» را کسب کند.

مهم‌ترین محصول رونمایی شده در این آیین، متفورمین هیدروکلراید است که از جمله شاخص ‌ترین داروهای دیابتی تلقی می شود. بر اساس اطلاعات موجود، متخصصان بومی و جوان این واحد تولیدی با مدیریت زمان و استفاده از فناوری‌های نوین داخلی از خروج ۷۰میلیون دلاری ارز از کشور جلوگیری کردند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جریان سفر به ساوه از شرکت فناوری نوین نیرو نیز  بازدید کرد.واحد تولیدی فناوری نوین نیرو در زمینه آب و نفت،گاز و پتروشیمی فعالیت دارد که در طراحی، ساخت و همچنین تجهیزات هیدرولیک سدهای کشور اقدامات ارزنده ای داشته است.

ستاری در ادامه سفر یکروزه به استان مرکزی، از شرکت‌های پترو گاز پارسا و واحد دانش بنیان پوشش های مصنوعی فن آور نیز بازدید می کند.

 

سورنا ستاری معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر