کد خبر: 801404 A

استاندار یزد خبر داد؛

استاندار یزد با اشاره به بهره برداری از پروژه های قابل افتتاح در حوزه های مختلف گفت: از 720 پروژه و ایجاد 2100 شغل جدید در هفته دولت بهره برداری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد علی طالبی در نشست خبری هفته دولت اظهار داشت: 720 پروژه در هفته دولت امسال با اعیار 2500 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و 12 پروژه جدید را با اعتبار 262 میلیارد تومان شروع خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برنامه اصلی در این اجلاس اختتامیه است که در میدان تاریخی امیرچخماق و با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می شود عنوان کرد: حدود 700 نفر میهمانان داخلی و خارجی در این اجلاس حضور دارند که 5 مکان اصلی برای برگزاری آن انتخاب شده که این نشان از حجم بالای این اجلاس است.

طالبی افزود: خوشبختانه شاید تنها برنامه‌ای است که در استان در این سطح بدون اعتبار دولتی برگزار می شود که همراهی و مساعدت هیات های مذهبی و خیرین مهمترین اعتیار برگزاری این اجلاس است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همه ما بر اساس شرایطی که کشور داشت و محدودیت های موجود شاید ذهنیتی در استان داشتیم اما امروز شرایط ما خیلی بهتر از آنچه تصور می‌کردیم شده اما با این وجود مشکلات و نقایصی وجود دارد ولی امیدوارانه تر از گذشته در حوزه های مختلف تلاش می کنیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه توسعه متوازن در استان، توجه به نقاط کمتر برخوردار در استان، توجه به محیط زیست، حمایت از برنامه ها زیست محیطی با نگاه به ارتقای محیط زیست از اولویت ها است تصریح کرد: در حوزه آب نیز اقداماتی صورت گرفته از جمله تخصیص 250 میلیون متر مکعب آب از دریای عمان و شروع مطالعات این طرح که در خط دوم آب شرب نیز خوشبختانه اختلافات برطرف شده و با وزارت نیرو به توافق رسیدیم .

وی از دیگر مشکلات استان را مهاجرپذیری دانست و افزود: این موضوع موجب شده تا برنامه ریزی های حوزه اشتغال به کندی پیش برود و آنگونه که باید نرخ بیکاری کاهش نیابد اما در ابتدای تابستان نرخ بیکاری یزد 2.8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

اشتغال یزد استانداری یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر