کد خبر: 801391 A

مدیرکل راهداری کرمانشاه خبرداد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: مرز خسروی برای میزبانی از بیش از ۱/۲ میلیون زائر اربعین آماده می‌شود.

به گزارش ایلنا، فریبرز کرمی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی برای اربعین امسال، گفت: مقدمات کار در حال فراهم شدن است تا بتوانیم میزبان حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از زوار اربعین باشیم.
 
وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از زیرساخت‌های پایانه مرز خسروی برای تردد زوار آماده است، گفت: در سال‌های گذشته زیرساخت‌های این پایانه تکمیل شده و اکنون از نظر گیت‌های مسافران، سرویس‌های بهداشتی و... مشکل خاصی نداریم.

کرمی افزود: در حوزه راه‌ها و جاده‌ها نیز برنامه‌های متعددی داریم که در فرصت باقی مانده تا ایام اربعین اجرایی خواهد شد.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بر لزوم تدوین طرح جامع ترافیکی اربعین از قصرشیرین تا خسروی تاکید کرد و گفت: نقاط حادثه خیز مسیر زوار اربعین نیز باید مشخص و آشکارسازی شود.
 
به گفته کرمی، آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز و نصب تابلو‌های علائم راهنمایی و رانندگی در تمام طول مسیر اصلی ورود زوار به استان از سه راه کنگاور تا مرز خسروی باید انجام شود.
 
وی همچنین از برنامه‌ریزی برای لکه‌گیری و روکش آسفالت مسیر در نقاطی که نیاز است خبر داد و گفت: در نقاطی که نیاز باشد نیز احداث دوربرگردان، کنارگذر و... انجام می‌شود.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: تکمیل روشنایی تمام مسیر راه کربلا را نیز در برنامه پیگیری داریم.
 
کرمی همچنین از ضرورت ترمیم و بازسازی دو محل پد بالگرد در منطقه خسروی هم خبر داد.

جاده راهداری و حمل و نقل جاده راهنمایی و رانندگی کربلا مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر