کد خبر: 801352 A

کارشناسی سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت جوی کشور طی هفته جاری از پیش بینی بارندگی در 5 استان کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی با اشاره به وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده، گفت: برای اکثر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی آفتابی پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه برای بعد ازظهر امروز برای برخی نقاط آذربایجان غربی و شمال کردستان رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود، افزود: برای امشب در جنوب کشور از جمله جنوب کرمان، شمال و غرب هرمزگان و جنوب فارس رشد ابر و گاهی رگبار باران انتظار است.

رفیعی با تاکید بر اینکه طی هفته جاری در بخش‌هایی از شمال غرب کشور در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می شود، تصریح کرد: از روز دو شنبه با نفوذ جریانات شمالی بارش‌ها در سواحل دریای خزر و استان اردبیل آغاز می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: باراش باران در سواحل دریای خزر سبب می‌شود کاهش نسبی دما برای استان‌های گیلان، گلستان و مازندران رخ دهد.

وی با بیان اینکه پدیده غالب در غرب کشور وزش باد پیش‌بینی می‌شود، گفت: تهران امروز آسمانی صاف گاهی وزش باد را تجربه خواهد کرد.

رفیعی با بیان اینکه بیشینه دمای تهران امروز 35 درجه بالای صفر و کمینه دما 24 بوده است، افزود: شهرکرد با دمای 7 درجه خنک‌ترین و اهواز با 46 گرم‌ترین مراکز استان بوده‌اند.

آذربایجان غربی استان کشور سازمان هواشناسی سواحل دریای خزر وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر