کد خبر: 801256 A

تازه ترین نشست دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی به بررسی و تکمیل دستورالعمل رتبه بندی متقاضیان کارت کارآفرینی و امتیازات ویژه این کارت، اختصاص داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی اکبر لبافی، رئیس دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در این نشست به دستورالعملی اشاره کرد که کارآفرینان متقاضی را جهت دریافت کارت طلایی، نقره ای و برنزی کارآفرینی، طبقه بندی می کند و گفت: در دوره های مختلف، تشکل های گوناگون، با هدف توسعه کارآفرینی پیشنهاداتی برای تحقق این مهم ارائه کردند اما این موضوع هیچ گاه به نتیجه نرسید و بلاتکلیف ماند تا اینکه از سال گذشته در شورای گفتگو به موضوع ورود کردیم و این مسئله در جلسات مختلف طرح و دستورالعمل های مختلفی برای آن عنوان شد و در خاتمه نیز چارچوبی برای این منظور نهایی شده است که باید به صحن شورای گفت و گو برود.

وی هدف از این رتبه بندی یا ارائه این کارت های دارای امتیاز به کارآفرینان برتر را تشویق و انگیزه سازی برای چهره های پیشرو در عرصه کارآفرینی، برشمرد و افزود: تلاش ما فرهنگسازی و تقدیر از خدمات کارآفرینان و تاکید بر فرهنگ اهمیت به کارآفرینی در جامعه است.

وی گفت:نکته اصلی در این دستورالعمل توسعه و ترویج کارآفرینی بوده و برخی کارآفرینان ممکن است نیازی به امتیازات این کارت ها در حوزه های مالیاتی، بیمه ای و بانکی نداشته باشند؛ اما اصل ماجرا ارزش نهادن بر تلاش های آن ها در این عرصه است و ما می خواهیم چهره های برتر کارآفرینی این خطه را به عنوان الگویی در استان و کشور مطرح کنیم.

لبافی خاطرنشان کرد: این دستورالعمل که برگرفته از رتبه بندی گذشته اداره کار، نظرات دستگاه‌ها و تشکل های اجرایی و دستورالعمل رتبه بندی اتاق ایران است، برای سازمان‌ها و تشکل‌ها ارسال شده است.

بخش خصوصی جامعه خراسان رضوی دولت شورای اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر