کد خبر: 801042 A

سردار جان نثار مطرح کرد:

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی گفت: همه مرزبانان سراسر کشور به‌صورت شبانه‌روز حفاظت از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران را به عهده دارند و اجازه ی هیچ گونه تعرضی به مرزها را نخواهند داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی، در همایش گرامیداشت یاد شهید مرزبان عباسعلی ایراندوست، با عنوان این مطلب که در چندین نقطه مقاومت های قابل توجهی انجام شده، خاطر نشان کرد: مرزبانان خط مقدم مقابله با هر گونه تهدید و تجاوز به مرزهای کشور را در راس کار و اولویت قرار داده اند. 

وی افزود : به دلیل شرایط خاصی که نظام مقدس اسلام بخاطر تقدس خود برخوردار است، مرزبانان خط مقدم هستند که مقابل در هر گونه تجاوز غیر مسلحانه و حتی ورود های فردی و گروهی تحت هر عنوانی را کنترل می کنند. 

سردار جان نثار  با بیان اینکه در حال حاضر در خراسان رضوی 835 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان و ترکمنستان داریم، یادآور شد:در مرزهای مشترک با افغانستان که شرایط ویژه ای در افغانستان حاکم است و بی ثابتی ها طبیعتا تعرض هایی را بوجود آورده، مرزبانان دلیرانه از مرزها حفاظت و حراست می کنند.

وی در خصوص این همایش اظهار داشت: برگزاری این مراسم، تجلیل از ایثار و خودگذشتگی و وابستگی فرد به وطن و دین و مکتبش است و تنها تکریم از  شهید ایران دوست نیست بلکه وابستگان و اهالی روستایی که زادگاه وی است، می باشد. 

وی همچنین با تاکید بر این مطلب که سردار شهید ایران دوست به تنهایی و بدون یاری همکارانش مقاومت کرده، ادامه داد: این مراسم، قدردانی از مرزبانی است که با عشق و ارادتی به شغل و ماموریت و دین و وطنش داشته و جانانه مقابله کرده است. 

سردار ماشاالله جان نثار گفت :همه مرزبانان سراسر کشور به‌صورت شبانه‌روز حفاظت از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران را به عهده دارند و اجازه ی هیچ گونه تعرضی به مرزها را نخواهند داد.

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی استان خراسان رضوی نیز در این همایش با اشاره به گذشت 80 سال از زمان شهادت شهید ایران دوست و بیانات رهبری پیرامون  مقاومت ، مطرح کرد :شهید ایران دوست در دفاع از وطن و مرزش مقاومت و ایثار کرد و به همین خاطر به موفقیت رسید و ایستادگی اش به پیروزی ختم شد. 

وی همچنین اضافه کرد: گرچه مقاومت کردن هزینه بردار است اما قطع به یقین ثمر بخش خواهد بود و امروز نیز مرزبانان ما با الگو گرفتن از این سرداران مرزبان شهید به بهترین نحو به دفاع از مرز های پرداخته اند و همین امر امنیت ایران را در دنیا زبان زد کرده چرا که علاوه بر امنیت ملی، امنیت منطقه را نیز فراهم نموده است. 

حجه الاسلام رامیار، منشا امنیت شهر را امنیت مرز خواند و در این باره گفت: تا مرزهای ما امن نباشند هرگز در شهر ها به امنیت نخواهیم رسید. این امنیت توسط مرزبانان غیور، ایثارگر و مدافع فراهم شده است. 

وی با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا نباید به شعار باشد، اذعان داشت:باید شعور و درک مقام و جایگاه والای شهدا را داشته باشیم و پیام آنها  که درست خدمت کردن و دفاع از ارزش ها و تمامیت ارضی ایران است را عملی کنیم.

مدیر امور اسناد و مطبوعات سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی نیز بیان کرد:باجگیران نامی وسیع تر از مساحت خود و آوازه ی  بلندی در تاریخ خراسان دارد اما می بایست از ابعاد مختلفی تاریخ این شهر را بررسی کرد تا بهتر ارزش تاریخی و موقعیتی باجگیران  درک شود. 

وی با تاکید بر این نکته که باید نگاه ویژه ای به مزار شهید عباسعلی ایراندوست شود، یادآور شد: در خیلی امکان ها هزینه های فراوانی می‌شود تا موقعیتی ساخته ایجاد گردد اما در باجگیران که تا حدودی موقعیت شناخته شده و به لحاظ تجاری و مسائل اقتصادی توانمندی های قابل تاملی دارد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت های بالای این موقعیت به بهترین و درست ترین نحو استفاده شود. 

حسن آبادی ضمن اشاره به افتتاح مرکز مطالعات تاریخ خراسان در قوچان، خاطر نشان کرد:ما از تمام فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی در خصوص مسائل تاریخی، با تمام توان حمایت می‌کنیم.

آستان قدس رضوی استان خراسان رضوی ایران ترکمنستان عشق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر