کد خبر: 800984 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با اشاره به رتبه یازدهم استان در کشور در رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه های اجرایی، گفت: ایجاد بسترهای اشتغال از دیگر اقدامات مهمی است که در دستور برنامه های البرز قرار دارد چراکه به جد درصدد کاهش نرخ بیکاری و تحقق تعهد ایجاد 40 هزار اشتغال برای سال 98 هستیم.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی با اشاره به پروژه های هفته دولت  و قدردانی از حضور موثر بخش خصوصی در البرز، گفت: در سال 97 ارزش اعتباری پروژه هایی که مورد بهره برداری از سوی بخش خصوصی قرار گرفت هزار و 100 میلیارد تومان بوده که این رقم امسال به بیش از 2هزار و 600 میلیارد تومان رسید.

شهبازی افزود: رشد سرمایه گذاری و افزایش مشارکت بخش خصوصی در البرز مبین این امر است که در البرز بواسطه وجود همدلی و اتحاد بین مسئولان و ایجاد بسترهای امن و همچنین افزایش نقش تسهیل گری دولت، فضا برای رونق تولید و اقتصاد فراهم شده است.

استاندار البرز گفت: در آن دوران نیز افرادی به ظاهر نزدیک به دولت و نظام با تزویر و ریا رسوخ کرده بودند که حادثه عظیمی برای مردم و دولت بوجود آوردند و در این برهه نیز استکبار جهانی با هجمه های تبلیغاتی و روانی درصدد ترور شخصیت خانواده نظام هستند که حافظان انقلاب با هوشمندی پاسدار ارزش های دفاع مقدس و چهل ساله انقلاب اسلامی هستند.

شهبازی با بیان اینکه تیم اقتصادی البرز بسیار پای کار و قوی حضور دارد، ادامه داد: در هفته دولت امسال اولین پست برق 400 کیلوولتی در باغستان کلنگ زنی می شود همچنین لکه صنعتی داشلیجه با پیگیری های صورت گرفته به ناحیه صنعتی تبدیل می شود تا 48 واحد مستقر در آن از تسهیلات و امکان توسعه برخوردار شوند.

وی گفت: رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری برای البرز نیز در مراحل پایانی قرار دارد که با این امکان تحول بزرگی در حوزه تولید و اشتغال البرز رقم می خورد.

استاندار البرز افزود: ایجاد بسترهای اشتغال از دیگر اقدامات مهمی است که در دستور برنامه های استان قرار دارد. به جد درصدد کاهش نرخ بیکاری و تحقق تعهد ایجاد 40 هزار اشتغال برای سال 98 هستیم چراکه از محل اعتبارات دستگاه ها و تبصره 18 پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری البرز در بهار 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.6 درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: ارتقا امنیت در البرز از دیگر تدابیری است که با همراهی تمامی مسئولان مربوطه درصدد تحقق آن هستیم.

شهبازی گفت: از معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری انتظار می رود که برنامه محور در راستای کاهش آسیب اجتماعی و معضلات ناشی از آن اقدام کند.

وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم در راستای کسب رضایتمندی مردم افزود: بر این اساس تمامی مدیران و مسئولان استان باید دیدارهای چهره به چهره با مردم را در برنامه هفتگی خود قرار دهند تا از نزدیک با مشکلات بطن جامعه آشنا شوند تا در راستای رفع مشکلات و موانع اقدام اساسی کنند. رسانه ها، تشکل های اجتماعی و سیاسی باید این روند را مورد نظارت قرار دهند.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: هر گونه کوتاهی از سوی مدیران در راستای ارتباط با مردم و عدم اقدام برای کسب رضایتمندی آنها را بر نمی تابم.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: باید با وحدت و همدلی در استان بستر مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنیم و نسبت به برگزاری انتخاباتی سالم، امن و پرشور تمهیدات لازم را داشته باشیم.

شهبازی افزود: در انتخابات بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید و مطالبه مردم، اصل بی طرفی را رعایت خواهیم کرد و بستر حضور تمامی کاندیداهای قانونی و اقشار مختلف مردم را فراهم می کنیم.

وی با قدردانی از حضور منصفانه و موثر رسانه های استان در راستای امیدافزایی به جامعه و انعکاس دستاوردهای نظام به افکار عمومی، اضافه کرد: از مدیران استان خواسته شد که از شکایات خود علیه اصحاب رسانه صرفه نظر کرده و از ظرفیت رسانه برای اطلاع رسانی درست و دقیق به مردم بهره برداری کنند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه مسئولان باید پاسخگو باشند، گفت: اصحاب رسانه البرز بسیار هوشمند و همراه هستند و هرگز به دنبال ریختن آبروی افراد نیستند بنابراین باید بیشتر بدنبال تعامل دوسویه بین مسئولان و رسانه باشیم.

وی افزود:  از رییس دانشگاه خوارزمی بعنوان متولی کارگروه پژوهش استان درخواست می شود که با هدف افکار سنجی، میزان رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه های اجرایی البرز را از هفته آینده در نقاط مختلف استان آغاز کنند.

شهبازی ادامه داد: استان تازه تاسیس البرز که در مرحله نخست دولت سازی و نهادسازی قرار دارد، بر اساس آمارهای احصا شده بین 31 استان کشور رتبه یازدهم در رضاتمندی مردم در عملکرد دستگاه ها را دارد.

وی با تقدیر از عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان، گفت: با رایزنی های صورت گرفته با همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درصدد هستیم که باشگاه سایپا را به البرز بازگردانیم همچنین تکمیل ورزشگاه 6500 نفری انقلاب کرج در مراحل نهایی قرار دارد از جمله اقداماتی است که بتوانیم اسباب نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت مردم را فراهم کنیم.

استاندار البرز افزود: در راستای توسعه گردشگری و فضای سبز البرز مقرر شد که تحویل اراضی یک هزار هکتاری باغستان با حفظ مالکیت دولت به شهرداری صورت گیرد و  تا ۱۵ شهریورماه امسال  شهرداری کرج نسبت به ارائه طرح خود به کارگروه های مرتبط استانی اقدام کند.

وی اضافه کرد: اکنون البرز به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده که بیش از پیش با وفاق و همدلی درصدد شکوفایی همه جانبه البرز هستیم.

شهبازی گفت: امید است توفیق یابیم به تبعیت از دولت تدبیر و امید در جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال با عنوان رونق تولید اقدام کنیم.

 

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر