کد خبر: 800836 A

جعفری مطرح کرد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خواستار توجه بیشتر به مشکلات حاشیه نشینی و ارائه راهکارهای مناسب جهت مهاجرت معکوس و مانع مهاجرت از سوی سمن ها شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسن جعفری در مراسم گرامیداشت روز تشکل‌ها و هفته مشارکت اجتماعی که با حضور برخی مدیران کل و مسئولان تشکل‌ها برگزار شد، با اشاره به نقش حساس سمن ها در جامعه تاکید کرد: سمن ها باید مشکلات را منتقل کنند تا پیگیری شود و آستانه تحمل مدیران و پاسخگویی مدیران به سمن‌ها نیز باید بیش از پیش تقویت شود.

وی در خصوص پاسداشت جایگاه مردم به منظور تقویت نقش مشارکت سازمانهای مردم نهاد در عرصه های مختلف توسعه و همچنین پاسداشت جایگاه مردم و مشارکت اجتماعی فی‌ مابین دستگاه‌های ناظر تخصصی و سازمان‌های مردم نهاد گفت:هر وقت کارها را به مردم بسپاریم کار سریعتر و بهتر انجام می شود.

جعفری با تاکید بر پاسخگویی مسئولین به مردم و رسانه ها ، از خدمات خانه تشکل‌ها در حوزه آموزش و انسجام بخشی سمن ها تشکر کرد و دغدغه ها را با حضور سمن ها قابل حل دانست.

وی با ارزیابی تفاوت سمن ها در داخل و خارج کشور ، ویژگی سمن های موجود در کشور را توجه به ارزشهای دینی ومذهبی علاوه براجتماعی ذکرکرد و خواستار توجه به فلسفه وجودی سمن ها گردید.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گفت:دولت به تنهایی توان حل معضلات را ندارد لذا دست نیاز به سوی سمن ها دراز می کنیم و از سمن ها نیز انتظار داریم عملکردشان را ارائه کنند تا شاهد تحول باشیم.

وی اظهار داشت: رزمندگان اقتصادی در دوره جنگ اقتصادی در حال کمک به اقتصاد کشور هستند و لذا باید مانند رزمندگان دفاع مقدس از آنها حمایت کنیم و قدرشان را بدانیم و برای تولیدکننده شرایط سخت ایجاد نکنیم .

جعفری بیکاری را ام المصائب خواند و گفت: باید سمن ها کمک کنند تا فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد.

وی از سمن ها خواست حرفهای مردم را منتقل کنند تا برای ایجاد نشاط اجتماعی و امید در بین مردم و رفع معضلات راهکار پیدا شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی با تشکر از همراهی سمن ها و مردم در همراهی با دولت ، خواستار توجه بیشتر به گام دوم بیانیه رهبری جهت توسعه سمن های مردم نهاد شد و دراین راستا نقش رسانه‌ها را بسیار پررنگ دانست و از اصحاب رسانه خواست که یاریگر فعالیت سمن ها باشند و با خنثی کردن عملیات روانی دشمن ،  امید بخشی به جامعه را تقویت کنند. 

وی با تاکید بر شفافیت مالی تشکلها ، قول پیگیری وضعیت مالیات تشکلهای مردم نهاد را داد و به همه مدیران سفارش کرد که باشناخت جایگاه سمن ها ، پاسخگوی تشکلها باشند. 

جعفری از نقد عملکرد سازمانها و مدیران کل استان باحضور رسانه ها ، در هفته دولت خبر داد و گفت : از هفته دولت تا آبان ماه ، هر روزه دو ساعت مدیران کل و معاونین وی با حضور رسانه ها طی نشست هایی به همه گزارش ها و سوالات پاسخ خواهند داد که حضور سمن ها را دراین نشستها جهت طرح مشکلات و ارائه راهکارهای اجرایی و عملیاتی انتظار داریم.

وی خواستار پذیرش فرماندهی واحد از سوی تشکل‌ها شد و از افتتاح 8 دفتر تسهیل‌گری در حوزه سمن‌ها خبر داد و قول افتتاح تمامی دفاتر تسهیل‌گری تا پایان سال را به سمن ها داد.

وی همچنین از جمع آوری تمامی معتادان متجاهر تا پایان سال و نگهداری و توانمندسازی متکدیان خبرداد و ساماندهی مجمع خیرین در حوزه استان را جهت ایفای نقش موثر سمن‌ها، لازم دانست و خواستار توجه بیشتر به امر آموزش در این خصوص شد.

جعفری در پایان گفت: دولت و سازمانهای مردم نهاد در حوزه اجتماعی وظایف خود را کامل انجام نداده اند لذا سرمایه اجتماعی کاهش پیدا کرده و باید بررسی صورت پذیرد و راهکار مناسب اندیشیده و اجرا شود.

در خراسان رضوی بیش از یک هزار سمن وجود دارد که ۹۴۲ سمن فعال در عرصه عرصه های استانی ، ملی و حتی بین المللی با ۲۹ موضوع در حال فعالیت هستند که از این تعداد 65 سمن در 16 گروه درمانی یاور دانشگاه علوم پزشکی هستند و 80 سمن درحوزه های جوانان و ورزش مجوز فعالیت گرفته اند و 207 سمن درحوزه زنان فعال هستند.

جنگ حاشیه نشینی خراسان رضوی مشکلات مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر