کد خبر: 800791 A

دادستان کاشمر تاکید کرد:

دادستان کاشمر گفت: مرجع قضایی و دادستانی فارغ از مسایل سیاسی و دیگر مباحث، وظیفه شرعی و قانونی خود می داند حقوق مردم را پیگیری کند.

غلامرضا طالعی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در کاشمر، گفت: دادستانی و دادسرای کاشمر امکان و صلاحیت رسیدگی به پرونده های شخص شهردار را نداشته و در کاشمر رسیدگی نمی‌شود تا امکان حمایت از وی وجود داشته باشد.

مرجع قضایی و دادستانی فارغ از مسایل سیاسی و ... وظیفه شرعی و قانونی خود می داند حقوق مردم را پیگیری کند و لیکن این امر باید مستند و مستدل باشد.

طالعی دادستان کاشمر در خصوص خانه ای که تخلف ساختمانی داشته و در اقدامی غیر متعارف توسط شهرداری کامیون سنگ در آن تخلیه شده بود و نیز پاساژی که درحال تخلف ساختمانی در خیابان امام بود گفت :به دستور دادستانی هم پاکسازی سنگ ها از منزل انجام شده و هم پاساژ در حال ساخت کوچه امام خمینی (ره) توقیف شده است.

دادستان کاشمر گفت: مرجع قضایی و دادستانی فارغ از مسایل سیاسی و دیگر مباحث، وظیفه شرعی و قانونی خود می داند حقوق مردم را پیگیری کند و لیکن این امر باید مستند و مستدل باشد و همانگونه که سابقا اعلام شده است، چنان که مستند یا مدرکی در خصوص هر فردی اعم از مسئول یا غیر مسئول در هر رده و پستی ارائه نمایند، بلافاصله پرونده تشکیل و رسیدگی خواهد شد و هیچ فساد و بی قانونی نباید در امنیت باشد.

دادستان کاشمر در خصوص گزارشات مردمی نیز گفت: با کمال میل از آن استقبال و نهایت قدردانی را خواهم داشت،البته در خصوص گزارشات غیر مستند هم تحقیق انجام خواهد شد و چنانچه جرمی احراز گردد حتما پیگیری خواهد شد.

دادستان کاشمر در خصوص موضوع بیمه پدر و پدر زن برخی مسئولین شهری گفت: این موضوع در صلاحیت سازمان بازرسی بوده که ارجاع شد و مرجع قانونی مذکوردر خصوص آن اظهار نظر نموده است.

طالعی افزود:در اجرای قانون بنده هیچ تعارفی در اجرای قانون با هیچ کس و مسئولی ندارم.

دادستان کاشمر گفت: از خبرنگاران انتظار می رود ضمن شفاف سازی مطلب، چنانچه خود یا دیگران در هر زمینه ای و نسبت به هر فردی مستندی دارند، مراجعه نموده،مطمئنا بلافاصله اقدام خواهد شد.

طالعی در خصوص برخی شایعات گفت: رسیدگی به پرونده های شخص شهردار در صلاحیت دادستانی مرکز استان و در دادسرای مشهد رسیدگی می شود و اصلا دادستانی و دادسرای کاشمر امکان و صلاحیت رسیدگی به پرونده های شخص شهردار را نداشته و در کاشمر رسیدگی نمی‌شود تا امکان حمایت از وی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: امکان طرح مستقیم شکایت توسط افراد در دادسرای مشهد و ارائه مستندات به آنجا به صورت مستقیم وجود دارد و در همانجا نیز رسیدگی و رای صادر می‌شود.

طالعی اظهار داشت: مطلع باشید که پرونده ای که در سازمان بازرسی برای آقای شهردار تشکیل شد با توصیه، راهنمایی و پیگیری این دادستانی در خصوص جمع آوری مستندات توسط ریاست شورا و همچنین متعاقب جلسه بنده با دادستان محترم مرکز استان و تاکید ویژه ایشان به رسیدگی دقیق سازمان بازرسی انجام شده است.

لذا در خصوص مستندات ارائه شده از طریق مرجع قانونی رسیدگی کننده به آن یعنی سازمان بازرسی اقدام گردیده و پس ازین هم چنانچه مستندی ارائه شود با قاطعیت پیگیری و اقدام خواهد شد.

طالعی در پایان گفت: این مطالب به اکثر بزرگواران هم منتقل شده و از همه خبرنگاران و سایر افرادی که با صداقت و خیرخواهی در مسیر مبارزه با فساد و تحقق عدالت گام بر می دارند حمایت کرده و خواهم کرد.

امام خمینی حقوق قانون مشهد امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر