کد خبر: 800783 A

فرماندار کاشمر تاکید کرد:

فرماندار کاشمر گفت: در هفته دولت همه مسئولان با تمام ظرفیت و توان باید حضور پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، مسلم ساقی در ستاد بزرگداشت هفته دولت گفت: متاسفانه دولت روحانی در هفته دولت نیز مظلوم است و آنگونه که باید اقدامات انجام شده اطلاع‌رسانی نمی‎شود، امسال که هفتمین سال فعالیت دولت دکتر روحانی است از سوی مسئولان دولتی هم مظلوم واقع شده و این قابل پذیرش نیست.

نماینده عالی دولت در کاشمر ادامه داد: هفته دولت پروژه‌هایی افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‎شوند که در بولتن نهایی شده باشند و سایر برنامه‎ها هر میزان هم که مهم باشد اگر کوتاهی و قصوری صورت گیرد افتتاح نخواهند شد و مسئولان باید پاسخگو باشند. 

وی بیان کرد: در حال حاضر شرایط کشور و منطقه بسیار خاص است وضعیت به گونه‌ای نیست که برخی به صورت خیلی عادی با مباحث حوزه کاری و خدماتی خود برخورد می‌کنند. 

ساقی افزود: به رغم اینکه اکنون در جنگ اقتصادی، فرهنگی و جنگ نرم‌افزاری قرار داریم ولی در این حوزه‌ها کوتاهی می‌کنیم، مسئولان باید واقعیت‎ها را به مردم بگویند، نشانه‎هایی از رشد اقتصادی در کشور دیده می‌شود و این مسائل باید به مردم گفته شود ولی از سویی دولت با محدودیت‌هایی مواجه است که آن‌ها هم باید بیان شود.

وی گفت: دولت برآمده از رای مردم است و توسط رهبر انقلاب تنفیذ می‌شود و اگر بخواهد دستاوردهای هر دولتی تخریب شود، ظلم بزرگی به نظام است.

فرماندار کاشمر اظهار کرد: در شرایط فعلی ایجاد نشاط و امید در جامعه ضروری است، متاسفانه پمپاژ اخبار منفی در کشور از سوی افراد سیاسی و حتی افراد داخلی بسیار شده در صورتی که همه ما سوار یک کشتی هستیم و باید بپذیریم که اگر دولت آسیب ببیند قطعا نظام نیز آسیب می‌بیند.

وی گفت: دولت برآمده از رای مردم است و توسط رهبر انقلاب تنفیذ می‌شود و اگر بخواهد دستاوردهای هر دولتی تخریب شود، ظلم بزرگی به نظام است.

فرماندار کاشمر گفت:در هفته دولت همه مسئولان با تمام ظرفیت و توان باید حضور یابند، امسال کمیته ارزیابی خواهیم داشت و عملکرد دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و اگر قصور و کوتاهی سهوا و عمدا صورت گرفته باشد، باید پاسخگو باشند.

فرماندار کاشمر گفت: هرچند در هفته دولت مسئولان در مقابل درب اداره خود بنر نصب خواهند کرد اما اطلاع‌رسانی باید با روش‌های نو صورت گیرد. نباید از عصر ارتباطات عقب بیفتیم. مسئولان باید فعالیت‌ها را با ساخت کلیپ‌های یک تا ۳ دقیقه‌ای به مردم در فضای مجازی به اطلاع مردم برسانند. در مراسم افتتاح پروژه‎ها مردم نباید اذیت شوند، اگر مردم ناراضی می‌شوند از عدم برنامه‌ریزی دقیق ماست.

ساقی همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه روستایی اشاره کرد و گفت: توسط دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه روستایی تحول عظیمی در بخش اشتغال‌زایی و عمران روستایی اتفاق افتاده است. به‌رغم اینکه نهضت آسفالت روستایی بعد از انقلاب بی‌سابقه بوده ولی این توفیقات تاکنون اطلاع‌رسانی نشده، در حوزه روستایی اقدامات انجام شده باید با روش‌های نو اطلاع‌رسانی شود و این ریا نیست.

فرماندار کاشمر با تاکید بر پرهیز از افتتاح پروژه برای چندمین بار گفت: برنامه‎ها باید مردم محور باشد و به عناوین مختلف سمن‌ها، تشکل‌ها و حتی احزاب به برنامه‌های هفته دولت وارد شوند، هفته دولت باید نمادی از وحدت مردم، دولت و نظام باشد و این به تدبیر مسئولان بستگی دارد.

جامعه دولت رشد اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر