کد خبر: 800780 A

در شهرستان کرج؛

سرپرست اداره امور اجتماعی و فرهنگی فرمانداری کرج، از پیگیری راه اندازی سامانه هوشمند متکدیان در کلانشهر کرج خبر داد و گفت: برای موفقیت در اجرای این طرح نیازمند، همراهی شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد است تا بتوانیم شهر را از انحرافات اجتماعی که در قالب تکدی گری و معتادان متجاهر است، ایمن کنیم.

به گزارش ایلنا، سیدعلیرضا موسوی با اعلام خبر افزود: با توجه به تأکیدات استاندار البرز و فرماندار شهرستان کرج، ستاد ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرستان کرج تشکیل شده است و  برخی دستگاه ها نظیر دادستانی، نیروی انتظامی، بهزیستی، شهرداری، کمیته امداد امام (ره) و.. بعنوان عضو این ستاد، برای تسریع در امر ساماندهی و رفع این معضل در حوزه آسیب اجتماعی، فعالیت خود را شروع کرده اند.

وی بیان کرد: بدنبال پیگیری اجرای طرح سامانه هوشمند متکدیان در شهرستان کرج هستیم تا به نظام آماری از متکدیان براساس پهنه بندی شهری دست پیدا کنیم.

موسوی با بیان اینکه فرمانداری شهرستان کرج بر روند اجرای این طرح نظارت دارد، ادامه داد: این طرح 2 روز است که توسط شهرداری آغاز شده و از شهروندان،سازمان های مردم نهاد و دستگاه های عضو ستاد درخواست می شود در امر شناسایی و ساماندهی این طرح با شهرداری کرج همکاری لازم داشته باشند.

سرپرست اداره امور اجتماعی و فرهنگی فرمانداری کرج گفت: در فاز اول بعد از جمع آوری متکدیان و اجرای طرح غربالگری افراد به دستگاه های مرتبط معرفی و از این طریق ساماندهی می شوند که در صورت تکرار امر تکدی گری، پیگیری امور آنها از طریق مقام قضایی انجام خواهد شد.

موسوی گفت: برای موفقیت در اجرای این طرح نیازمند، همراهی شهروندان و سازمان های مردم نهاد است تا بتوانیم شهر را از انحرافات اجتماعی که در قالب تکدی گری و معتادان متجاهر است، ایمن کنیم.

سرپرست اداره امور اجتماعی و فرهنگی فرمانداری کرج بیان کرد: در گام بعدی در نظر داریم تا افراد پس از توانمندسازی و داشتن حرفه ای مناسب به جامعه باز گردند.

وی افزود: امیدوار هستیم با هم افزایی دستگاه های متولی و شهروندان نوروز امسال، شهر بدون متکدی داشته باشیم.

موسوی گفت: متأسفانه مافیای باند تکدی گری با استفاده ابزاری از کودکان کار و خیابانی دنبال فریب عواطف انسانی در شهر می شوند، لذا از دستگاه های عضو ستاد درخواست می شود تا در امر ساماندهی بصورت جدی به وظیفه خود عمل کنند.

ساماندهی متکدیان فرمانداری شهرستان کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر