کد خبر: 799955 A

در جلسه پدافند غیرعامل مطرح شد؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تقدیر از تکمیل خط یک متروی اصفهان گفت: تکمیل خط یک مترو 75 هزار سفر روزانه را به زیر زمین منتقل کرد و این موضوع در بحث آلودگی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، جلسه پدافند غیرعامل خط یک متروی اصفهان با حضور دستگاه‌های امدادی، انتظامی، آتش‌نشانی و سایر دستگاه‌های استان اصفهان برگزار شد.

حسین امیری، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوعات ایمنی در پروژه‌ها اظهار داشت: وظیفه همه ما مهیا کردن ایمنی و امنیت برای همه شهروندان است و این دو موضوع وظیفه همه ما به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اهمیت توجه به موضوعات ایمنی تصریح کرد: در سال‌های اخیر به این دانش و علم توجه جدی صورت گرفته که شهرها خودشان‌را برای حوادث مختلف آماده کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: مترو از نقاط استراتژیک شهرها به شمار می‌رود و این سیستم حمل و نقل ریلی که جدید است، باید الزامات ایمنی و پدافند غیرعامل را فراهم کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در خط دو مطالعات کاملی در حوزه پدافند غیرعامل صورت گرفته و تمام اقدامات مناسب در این زمینه همزمان با ساخت، صورت می‌گیرد.

امیری تصریح کرد: پیگیری‌های جدی در این حوزه برای خط یک متروی اصفهان نیز صورت گرفته و مدیریت شهری آمادگی خود را برای اینکه در حوزه ایمنی اتفاقات جدی صورت دهد، هم در حوزه قطارشهری و هم در حوزه شرکت بهره‌برداری مترو، اعلام می‌دارد.

وی افزود: مسائل ارتباطی در مترو نیز موضوع مهمی بود که باید انجام می‌شد و خوشحالیم که در حال رفع این موضوعات نیز هستیم. از سوی دیگر سازمان قطارشهری اصفهان نیز تلاش بسیاری در این حوزه صورت داده و اقدامات این سازمان در این خصوص قابل تقدیر است.

استقبال مردم از مترو امیدوارکننده است

 مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به تکمیل خط یک متروی اصفهان گفت: خط یک قطارشهری اصفهان در حال حاضر با استقبال مردم، روزانه مشغول خدمت‌رسانی به مردم اصفهان است و خوشحالیم که در این خصوص اقدامات سازمان قطارشهری اصفهان، به نتیجه رسیده است.

مهندس محمدرضا بنکدار افزود: خوشبختانه مدیریت شهری استان به میزان قابل توجهی پیگیر موضوعات قطارشهری اصفهان هستند و این مسئله موید اتفاقات مثبت در این حوزه است.

وی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته شهردار اصفهان پیگیر بحث‌های مالی در این بخش بود و سازمان قطارشهری اصفهان پیگیری جدی در حوزه‌های ایمنی و موارد دیگر صورت داد.

 مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان افزود: متروی اصفهان به نسبت سایر شهرهای کشور، بر اساس شاخص‌های ایمنی، از ایمن‌ترین متروهای کشور به شمار می‌رود.

بنکدار با بیان اینکه خط یک متروی اصفهان ۲۱ کیلومتر خط و ۲۰ ایستگاه را شامل می‌شود، اضافه کرد: پیگیری‌های جدی در این حوزه از سوی سازمان قطارشهری اصفهان صورت گرفته و تلاش می‌کنیم که در این حوزه به صورت جدی‌تر عمل کنیم.

وی افزود: تلاش ما ارائه خدمات مناسبی به مردم شهر اصفهان است تا نهایت استفاده را از خطوط مترو ببرند بنابراین در تلاش هستیم که تا پایان سال بصورت جدی‌تر زمینه ارتقای ایمنی مترو را فراهم کنیم.

اقدامات صورت گرفته در خصوص حمل و نقل ریلی اصفهان قابل تقدیر است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه  اعتماد مردم به این سیستم از اهمیت بسیاری برخوردار است و توجه به مسائل ایمنی در حمل و نقل عمومی اهمیت دارد، اظهار داشت: خوشبختانه با افتتاح مترو، ۷۵ هزار نفر سفر خودرویی روزانه در شهر اصفهان کم شده و این سفرها به زیر زمین منتقل شده است.

مهندس منصور شیشه‌فروش با بیان اینکه خوشحالم که این اتفاق در شهر اصفهان صورت گرفته و خط یک آن تکمیل شده، ادامه داد: ‌در شرایط آلودگی هوا، مترو بهترین گزینه برای کاهش میزان آلودگی و کاهش سفرهای خودرویی شهر به شمار می‌رود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: باید تلاش کنیم که ضریب آسیب‌پذیری سیستم‌های خود را در مسائل امنیتی کم کنیم و این موضوع را مد نظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه بررسی سوابق خطر در متروهای مختلف جهان و بررسی تهدیدها، اعلام و ارائه راهکار آن اهمیت دارد، افزود: حوادث حین ساخت خطوط مترو نیز باید با تمرین، مانور و نظارت جدی، مد نظر قرار گیرد و با دقت لازم، در این خصوص، تصمیمات جدی عملیاتی شود.

شیشه‌فروش اضافه کرد: آموزش به مردم و پیشگیری از وقوع حوادث در این خصوص نیز اهمیت بسیاری داشته و باید در این زمینه نیز حرکت‌های خوبی عملیاتی شود.

اصفهان زمین مترو متروی اصفهان مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر