کد خبر: 799609 A

در پالایشگاه خانگیران سرخس صورت گرفت ؛

رئیس اجرای طرح های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از نصب برج پروژه تغلیظ گازهای اسیدی در این مجتمع گازی خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمدرضا علیزاده با اعلام این خبر افزود: این پروژه در راستای استراتژی های شرکت و عمل به مسئولیت اجتماعی در حوزه حفظ محیط زیست و ارتقاء شاخص های زیست محیطی همراه با صرفه جویی اقتصادی و مدیریت بهینه عملیات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه، گاز اسیدی خوراک واحدهای بازیافت گوگرد از 34 درصد به حدود 50 درصد حجمی تغلیظ خواهد شد تصریح کرد: به واسطه اجرای این پروژه مهم و اثرگذار، ارتقاء راندمان واحدهای بازیافت گوگرد را شاهد خواهیم بود.

این مقام مسئول همچنین گفت : از دیگر مزایای این طرح افزایش تولید گوگرد به میزان 11 هزار تن در سال، کاهش هزینه های خرید کاتالیست تا 110 تن در سال و افزایش میزان پایداری تولید می باشد که با توجه به حجم سرمایه گذاری و مزایای فراوان پروژه، نرخ بازگشت سرمایه حدود دو سال پیش بینی می شود. 

علیزاده اضافه کرد: برای این پروژه با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال برآورد گردیده که بخشی مربوط به ساخت و خرید تجهیزات و بخشی مربوط به نصب آن است.

وی در ادامه به مشخصات این برج اشاره و اظهارکرد: این برج به ارتفاع 43 متر، قطر سه و نیم متر و وزن حدود 110 تن به سفارش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و توسط متخصصین داخلی ساخته شده است.

رئیس اجرای طرح های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خاطر نشان کرد: ساخت تجهیزات پروژه تغلیظ گازهای اسیدی از حدود دو سال پیش آغاز شده است و امیدواریم عملیات نصب و بهره برداری کامل از این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

علیزاده تاکید کرد: با افتخار می توان ادعا کرد همه مراحل پروژه فوق شامل طراحی و محاسبه، ساخت و خرید تجهیزات و اجرای آن به دست توانمند متخصصان و صنعتگران داخلی انجام شده است.

محیط زیست سرخس پالایشگاه خانگیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر