کد خبر: 799396 A

معاون وزیر دادگستری خبر داد:

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری گفت: به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون حقوق کودک، کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک 28 و 29 آبان ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

محود عباسی در حاشیه سفر به استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: امسال در شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، سال تحول در حوزه حقوق کودک اعلام کرده‌ایم به همین دلیل  در استان‌های مختلف برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: برگزاری شورای هماهنگی مراجع متناظر استانی حقوق کودک در سطحی وسیع‌تر و گسترده‌تر از جمله برنامه‌های حوزه حقوق کودک است که با حضور مسئولان، دست‌اندرکاران و فعالان عرصه حقوق کودک در استان‌ها انجام می‌شود که پنجمین کنفرانس در استان قزوین برگزار شده است.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ادامه داد: هدف از برگزاری کنفرانس‌ها، ایجاد حساسیت دراذهان مسئولان و مردم نسبت به حقوق کودک است چرا که حقوق کودک نیاز به حمایت ویژه و به صحنه آمدن همه در حوزه کودک و حقوق کودک و گام برداشتن در این زمینه است.

عباسی اضافه کرد: کنفرانس‌های تخصصی کنوانسیون حقوق کودک در استان‌ها آگاهانه و با برنامه‌ریزی قبلی برگزار می‌شود یعنی تمام چالش‌های حوزه کودک استان‌ها احصا و شناسایی شده و در این کنفرانس‌ها، به بحث گذاشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی، آموزش، ایجاد حساسایت بین مردم و مسئولان و به صحنه آوردن همه و مدیریت حمایت از حقوق کودک از اهداف اصلی و مهم اجرای کنفرانس‌های تخصصی کنوانسیون حقوق کودک در استان‌ها است.

این مقام قضایی تصریح کرد: به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون حقوق کودک، کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک 28 و 29 آبان ماه امسال با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف، دستگاه‌های قضایی و اجرایی و مراکز علمی و دانشگاهی در تهران برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره حقوق کودک

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری افزود: در جنب این کنفرانس، جشنواره ملی حقوق  کودک برگزار می‌شود از سویی، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در حوزه حقوق کودک برپا می‌شود که داشته‌ها ما به دنیا عرضه می‌شود و کارهایی که در حوزه حمایت از کودک در کشور انجام شده و گام‌هایی که در این زمینه برداشته شده د راین نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

عباسی مطرح کرد: عصاره دستاوردهای انقلاب در حوزه کودک، در نمایشگاهی در سازمان ملل در قالب غرفه ایران اسلامی در ماه آینده در معرض دید قرار داده می‌شود.

وی افزود: موضوع حقوق بشر، موضوعی جهان‌شمول و همگانی بوده  که مورد توجه کشور ما و کشورهای مختلف دنیاست؛ قطع نظر از اینکه بسیاری از دول به ویژه ایالات متحده نگاه ابزرای و سیاسی به حقوق بشر دارند، ارزش‌هایی در اعلامیه حقوق  بشر و به خصوص نسل سوم و حقوق بشر نهفته است که اجرای آنها برای تامین صلح، آرامش و امنیت ابنای بشر لازم و ضروری است.

این مقام قضایی ادامه داد: ایران اسلامی با کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی تعامل خوبی دارد و اقدامات خوبی هم در کشور انجام شده و برای رفع نواقص موجود در حوزه حقوق بشر گام خواهد برداشت که این مهم، در دستور کار معاون حقوق بشر، ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و دستگاه‌های دیگر قرار دارد.

 

امور بین الملل حقوق حقوق بشر سازمان ملل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر