کد خبر: 799144 A

وفایی در نشست خبری مطرح کرد؛

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان گفت: مساجد استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی دست کم ۶ هزار امام جماعت نیاز دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت الاسلام محمد وفایی روز شنبه به خبرنگاران گفت: ۹ هزار و ۵۰۸ مسجد در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی وجود دارد در حالی که سه هزار و ۳۶۳ مسجد از این تعداد امام جماعت دارند. 

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۴۹۰ مسجد در استان خراسان رضوی وجود دارد، افزود: ۲ هزار و ۹۳۵ مسجد از این تعداد دارای امام جماعت هستند.

وی اظهار داشت: در استان خراسان شمالی هم هزار و ۵۹ مسجد با ۲۱۹ امام جماعت و در خراسان جنوبی نیز هزار و ۹۵۹ مسجد با ۱۶۳ امام جماعت وجود دارند.

وی با بیان اینکه برای مساجد روستاهای بیش از ۲۰۰ خانوار امام جماعت می فرستیم، گفت: کار امام جماعت باید رسیدگی به امور مسجد و محل باشد.

حجت الاسلام وفایی با اشاره به اهمیت برگزاری نماز در مساجد افزود: در سال ۹۲ نماز صبح در کمتر از ۳۰۰ مسجد شهر مشهد اقامه می شد که این تعداد اکنون به ۵۰۰ مسجد رسیده است. 

وی اظهار داشت: طرح سلام بر امام و زیارت روز چهارشنبه امین الله نیز از مساجد مشهد شروع شد و اکنون در پنج هزار مسجد کشور فراگیر شده است.

وی گفت: برنامه های مختلفی هم برای جذب جوانان داریم که از جمله آنها بها دادن بیشتر به جوانان و حضور آنان در جمع هیات امنای مساجد است.

حجت الاسلام وفایی افزود: یکی از برنامه های مرکز رسیدگی به امور مساجد تقویت و توسعه مساجد الگویی است. مساجد الگو مساجدی هستند که در امور مختلف محله خود دغدغه دارند و پیگیر آنها هستند.

وی اظهار داشت: هم اکنون مساجدی داریم که در زمینه کارآفرینی، ایجاد اشتغال و کاهش آسیبهای اجتماعی محله خود فعالیت می کنند. مساجد الگو درمانگر دردهای اجتماعی مردم هستند.

وی گفت: مساجد باید فعالانه وارد عرصه تحقق تمدن نوین اسلامی شوند. این امر میسر نمی شود مگر اینکه مردم همواره همراه با ولی امر مسلمین در پایگاه عمل به دین و قرآن به تحقق ساختارهای خرد و کلان نظام اسلامی بپردازند.

خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر