کد خبر: 798771 A

مدیرکل سیاسی وزارت کشور مطرح کرد؛

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: کسی که به عنوان یک مدیر سیاسی در استان یا شهرستان منصوب می شود، نماینده عالی دولت و حکومت بوده و تمامی مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و ....را باید مدنظر قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حمید ملانوری در نشست مشترک با نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی استان خراسان رضوی که در جریان سیزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد:  بعد از انقلاب با فراز و نشیب های بسیاری رو به رو بوده ایم اما در عین حال کارنامه نظام جمهوری اسلامی در حوزه های علم، فناوری، امنیت و بهره برداری از ظرفیت های اقتصادی بسیار درخشان است.

وی با اشاره به اعمال تحریم های  کشورمان از سوی آمریکا گفت: به رغم همه فشارهای اقتصادی و مشکلات ایجاد شده برای برخی از قشرهای مردم، باید اذعان کنیم که اقتصاد کشور درحال مدیریت شدن است و بر اساس ارزیابی های بین المللی، ایران در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد.  

وی گفت: ما نمی گوییم سوء مدیریت و فساد اقتصادی در کشور وجود ندارد اما باید توجه داشت که دشمن برای بی اعتماد کردن مردم به نظام جمهوری اسلامی و القای ناکارآمدی دولت و دیگر خدمت گذاران تمام توان خود را به کار گرفته است. نباید اتفاقات کوچک در این زمینه ها در فضای عمومی کشور بزرگ و غیر واقعی جلوه داده شود .

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه احزاب سیاسی جایگاه نخبگان و با استعدادترین و باانگیزه ترین افراد است، تصریح کرد: بدون شک همه گروه‌های سیاسی و احزاب به رغم داشتن گرایش های مختلف، با تکیه بر اصل مردم سالاری، به دنبال توسعه کشور، ایجاد جامعه آرمانی و خدمت به مردم هستند.

وی گفت: اسفندماه سال ۹۶ منشور گفت‌وگوی سیاسی از سوی وزیر کشور ابلاغ شده است که بر اساس آن باید خانه احزاب در استان ها شکل گیرد و خوشبختانه تا به امروز در ۱۷ استان کشور این مهم تحقق یافته است.

ملانوری با تاکید بر اینکه به استانداران محترم تاکید شده است در راه اندازی خانه های احزاب مشارکت و مساعدت داشته باشند، خاطرنشان کرد تاکنون تمام ۱۷ خانه احزاب در استانها در ساختمانهای تخصیص یافته از سوی دولت مستقر شده اند و با کمک دولت تجهیز گردیده اند.

 

استان کشور جمهوری اسلامی دولت نظام جمهوری اسلامی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر