کد خبر: 798729 A

مدیرفروش خارجی ذوب آهن خبر داد؛

مدیر فروش خارجی ذوب آهن اصفهان گفت: به‌رغم تحریم هایی اخیر کشورمان که صنعت فولاد کشور را نیز نشانه گرفت ، صادرات شرکت ذوب آهن طبق برنامه در حال انجام است و پیش بینی می شود که تا پایان سال از رقم یک میلیون و 200 هزار تن عبور کند .

به گزارش ایلنا از اصفهان، بهزاد کرمی اظهار داشت:  ذوب آهن اصفهان در سال گذشته نیز نزدیک به 50 درصد محصولات خود را صادر کرد و عنوان صادر کننده ممتاز کشور را از آن خود کرد.

وی درباره عملکرد صادراتی این شرکت در4 ماهه ابتدای سال جاری گفت: با وجود تمامی تنگناها و مشکلات موجود در شرایط تحریم ذوب آهن اصفهان موفق به صادرات حداقل ماهانه 100 هزار تن انواع محصولات فولادی شده است که این حجم صادرات در برگیرنده بازارهای جدید صادراتی مانند غنا و توسعه در حوزه CISو کشورهای آسیای جنوب شرقی است . ضمن اینکه صادرات محصولات فرعی مازاد بر  نیازهای داخلی کشور هم در حال حاضر انجام می شود.

مدیر فروش خارجی ذوب آهن کیفیت محصولات این شرکت را یکی از عوامل موثر در موفقیت و افزایش روند صادرات دانست و اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان در راستای محقق کردن افزایش سهم صادراتی خود به تمامی کشورها خصوصاً کشورهای اروپایی و برخی کشورهای همسایه که صادرات به آنها مستلزم داشتن گواهینامه CARES است، اقدام و در حال حاضر اولین و تنها صادرکننده ایرانی دارای این گواهینامه است که در این راستا محصولات زیادی مطابق با استاندارد BS تولید و صادر کرده است.

کرمی به افزایش سهم بازار این شرکت در کشورهای همسایه و منطقه CIS اشاره کرده  و افزود : شرکت ذوب آهن اصفهان با تکیه بر کیفیت زبانزد محصولات خود و همت کارگران شرکت، تا کنون در شرایط سخت تحریم ها، مسیر توسعه صادرات را با موفقیت طی کرده و با توجه به بستر فراهم شده به این روند صعودی خود با تمام توان در بازارهای جهانی ادامه خواهد داد.

مدیر فروش خارجی ذوب آهن اصفهان در خصوص برنامه صادراتی این شرکت تا پایان سال 98 گفت :در حال حاضر پس از تلاش های صورت گرفته و با توجه به پیش بینی روند مثبت بازارهای صادراتی برنامه صادرات شرکت حداقل صادرات 55 درصد تولیدات می است که این رقم به صورت ماهیانه از 100 هزار تن در ماه به 130 هزار تن میسر است . در هر صورت برنامه صادرات این شرکت حداقل یک میلیون و دویست هزار تن است  که با فضل الهی محقق خواهد شد.

 

اصفهان ذوب آهن صنعت فولاد کشورهای اروپایی اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر