کد خبر: 798097 A

سرپرست فرمانداری فیروزه در استان خراسان رضوی گفت: باغ نشاط به عنوان سکونتگاه استاد کمال الملک نقاش بزرگ ایرانی از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری و جزو میراث ناملموس شهرستان فیروزه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، ابوالفضل حکیم‌پور در دومین همایش سالانه گرامیداشت کمال الملک افزود: جذب گردشگر یکی از مسیرهای توسعه شهرستان فیروزه است که در این راستا گام های ارزنده ای برداشته شده است.

سرپرست فرمانداری فیروزه اعلام کرد: برای مرمت باغ نشاط، کاروانسرای شوریاب در حال جذب اعتبار هستیم و ۱۰ خانه فرهنگ نیز در روستاهای فیروزه با هدف ترویج کتاب خوانی و آموزش حقوق شهروندی راه اندازی شده است.

حکیم پور تصریح کرد: همایش سالانه بزرگداشت کمال الملک نقاش بزرگ ایرانی برای دومین بار با حضور تعدادی از اعضای انجمن های ادبی نیشابور، مشهد، سبزوار، قوچان و کاشمر در فیروزه برگزار شد.

استاد محمد غفاری ملقب به کمال الملک نقاش شهیر ایرانی در سال ۱۲۲۴ در کاشان به دنیا آمد و در سال ۱۳۰۷ به حسین آباد نیشابور آمد و دوازده سال آخر عمر خود را در این روستا در انزوا گذراند و در سال ۱۳۱۹ خورشیدی، در سن ۹۵ سالگی درگذشت. مقبره کمال الملک در کنار آرامگاه شیخ فرید الدین عطار نیشابوری قرار دارد، از او آثار مشهوری مانند تالار آینه کاخ گلستان به جای مانده است.

عطار نیشابوری فرهنگی و گردشگری مشهد استاد محمد کتاب خوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر